V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Společná zahraniční redakce MF Dnes a LN končí

Vedoucí zahraničního oddělení Adéla Dražanová z novin odchází.

Zpočátku se novinám téhož vydavatele podařilo i trefit stejnou fotku. Příklad z listopadu 2012

Zpočátku se novinám téhož vydavatele podařilo i trefit stejnou fotku. Příklad z listopadu 2012

Mladá fronta Dnes a Lidové noviny, oba dva placené deníky vydavatelství Mafra, upustí po roce a půl od společného fungování zahraniční redakce. Na pražské Internet Advertising Conference to řekl šéfredaktor iDnes.cz Michal Hanák. „Měli jsme sdílenou zahraniční redakci, nefunguje. Od 1. 6. už nebude,“ uvedl. Naopak se podle něj osvědčilo společné fungování sportovní redakce a fotooddělení, obojí zůstané spojené.

Podle informací Médiáře vedoucí společné zahraniční rubriky Adéla Dražanová z novin odchází. Jak Médiáři řekl ředitel redakce Lidových novin Veselin Vačkov, šéfem obnovené zahraniční rubriky Lidových novin se stane Petr Janoušek. iDnes.cz šéfa zahraničí mít nebude, neboť jak Hanák řekl Médiáři, hodlá se vrátit k předchozí organizaci práce, tedy spojené redakci zahrnující jak domácí, tak i zahraniční zpravodajství.

Mafra spojila zahraniční redakci, sportovní redakci a také fotooddělení MF Dnes, Lidových novin a iDnes.cz na sklonku roku 2012, v rámci „efektivizace“ svého provozu. „To, že vzniknou centrální redakce, neznamená, že budou dvoje stejné noviny,“ prohlašoval tehdejší šéf vydavatelství Johannes Werle. Opak byl pravdou. V obou novinách v jeden den často vycházely téže texty téhož autora, jen jinak graficky zpracované.