V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Společnost PayU kupuje platební metodu PayMyway

  • ČTK
  • 03. 07. 2012 14:30

Poskytovatel on-line platebních řešení, společnost PayU ČR, odkupuje od společnosti BSC Praha platební metodu PayMyway. Ode dneška tím přebírá jednoho ze tří předních českých poskytovatelů plateb, který sdružuje čtyři rychlé on-line převody bank. Firma to dnes oznámila ČTK v tiskové zprávě. Cenu transakce firmy neuvedly.

PayU se převzetím systému PayMyway stává přímým zpracovatelem rychlých on-line převodů GE Money Bank, Fio banky a Volksbank. „Chtěli jsme převzít kontrolu nad všemi našimi platebními metodami pro on-line převod. Umožní nám to soustředit se na optimalizaci platebního procesu,“ uvedl ředitel PayU Gabriel Kalapoš.

PayMyway dosud napřímo zpracovávalo rychlé on-line převody čtyř českých bank - Komerční banky, GE Money Bank, Fio banky a Volksbank. „Převzetím PayMyway tak PayU získává také roli přímého zpracovatele plateb pro své největší domácí konkurenty GoPay i Agmo,“ uvedla Tereza Hájková z PayU Czech Republic.

PayU ČR nyní poskytuje provozovatelům e-shopů a dalších internetových služeb komplexní řešení s deseti platebními metodami včetně plateb kartou a rychlých on-line převodů. Od července nově plánuje také zpracovávání plateb v eurech.

Společnost PayU ČR se v dubnu oddělila od provozovatele prodejního portálu Aukro, skupiny Allegro Group. Po odkoupení 100% podílu Allegra se začlenila pod mezinárodní skupinu PayU Group.