Spolumajitel Novy chce koupit tvůrce Big Brother, Wipeout a dalších reality show

Time Warner učinil nabídku na produkční firmu Endemol v hodnotě zhruba 25 miliard Kč.

  • ČTK
  • 04. 11. 2011 23:35

Americká mediální skupina Time Warner učinila nezávaznou nabídku na zadluženého nizozemského televizního producenta Endemol. Uvedl to dnes mluvčí Endemolu. Nabídka americké společnosti podle zdroje obeznámeného se situací ohodnocuje Endemol na miliardu eur (25 miliard Kč).

Endemol je nyní v procesu restrukturalizace dluhu 2,8 miliardy eur. Mluvčí dodal, že Endemol nehledá kupce a hodlá pokračovat v restrukturalizaci dluhu. Time Warner se podle zdroje zavázal převzít i část dluhu, celkem 600 milionů eur.

Endemol v současnosti vlastní konsorcium složené z italské mediální firmy Mediaset, investičního fondu americké banky Goldman Sachs a investičního fondu Cyrte Investment, který vlastní spoluzakladatel Endemolu John de Mol.

Endemol má své divize ve 24 zemích a více než tři čtvrtiny jeho příjmů pochází z prodeje reality show, jako jsou Big Brother, Wipeout či Fear Factor. Společnost však také produkuje pořady podle scénáře, například komedie a telenovely. Endemol založili v roce 1994 de Mol a nizozemský producent Joop van den Ende.

Time Warner je mimo jiné menšinový majitel mediální společnosti CME, která vlastní i českou komerční televizi Nova. Ta v minulosti nakoupila práva na vysílání tuzemských verzí Big Brothera či Wipeout.