Na vysokoškoláky a absolventy cílí 3. ročník akce Nakafe, jež proběhne 25. dubna v Praze, Brně a Frýdku-Místku. Šestnáct členů Asociace komunikačních agentur (AKA) otevře brány zájemcům v rámci akce, již loni navštívilo 500 zájemců o práci v komunikaci. Vstup je grátis, lze přijít od 17 či od 19 hodin. „Počet návštěvníků z loňska překonáme,“ předpokládá Marek Hlavica, výkonný šéf AKA.

Spolumajitel Primy prodává aktivity v Pobaltí

Přichází další zvěst, že švédská mediální skupina MTG redukuje své portfolio za hranicemi.

  • ČTK
  • 30. 11. 2016 15:00

Švédská mediální společnost Modern Times Group (MTG), která je polovičním vlastníkem české televize Prima, hledá kupce pro své operace v Pobaltí. Uvedla to agentura Reuters. MTG se k věci odmítla vyjádřit.

Podle zdroje Reuters mají aktiva MTG v regionu hodnotu asi 100 milionů eur (zhruba 2,7 miliardy Kč). Společnost provozuje v Litvě, Lotyšsku a Estonsku placené i neplacené televizní kanály.

Zpráva o pohybu v Pobaltí přichází nedlouho poté, co online deník Info.cz z portfolia Daniela Křetínského přinesl zvěst, že MTG své poloviny v Primě zbavuje ve prospěch podnikatele Ivana Zacha, majitele druhých 50 % Primy.

Skupině v loňském roce klesl čistý zisk o 79 % na 251 milionů švédských korun (asi 725 milionů Kč), i když tržby za uplynulý rok byly rekordní. MTG usiluje o přeměnu z tradiční vysílací společnosti na firmu s aktivitami v oblasti digitální zábavy a loni výrazně změnila způsob fungování.