Spoluvlastník Primy ovládl síť s youtubery

Švédská mediální skupina MTG získala většinu v síti Splay. Do online videa jde i v Česku.

Platforma Splay zastupuje influencery na sociálních sítích

Platforma Splay zastupuje influencery na sociálních sítích

Švédská mediální společnost Modern Times Group (MTG), 50% majitel televize Prima, navýšila podíl v síti Splay, která propojuje reklamní zadavatele s nejvlivnějšími tvůrci příspěvků a videí na sociálních sítích včetně YouTube. Nárůst podílu MTG z 49 % na 81 % má provázet další expanze služby Splay, která začínala před dvěma roky jako švédský startup. Kromě skandinávských zemí je Splay přítomné v Německu.

Obsah, který Splay nabízí na 430 kanálech videoserveru YouTube, generuje přes 120 milionů zhlédnutí měsíčně, což oproti začátku roku 2014 znamená 900% nárůst. Kromě youtuberů spolupracuje i s influencery dalších sociálních sítí jako Facebook, Instagram a Twitter. Bloggeři a vloggeři dodávají příspěvky z oblasti hudby, sportu, módy či gamingu. Příjmy generuje Splay z reklamy a marketingových kampaní pro globální značky jako je Coca-Cola, Unilever, Procter & Gamble, McDonald’s nebo L’Oréal.

Kromě Splay se MTG zaměřuje na videoobsah i dalšími službami. Jsou jimi placená videotéka Viaplay, na sporty v elektronické podobě zaměřený Viagame, bulharské NetInfo a bezplatná video on demand platforma Play financovaná reklamou, která je přítomná v osmi evropských zemích včetně Česka.

V Česku Prima rozvíjí You.bo

Tým show Hrajeme s Alim. Foto: TV Prima

Tým show Hrajeme s Alim. Foto: TV Prima

V Česku Prima spolupracuje s obdobně zaměřenou platformou You.bo, ve které rovněž nedávno navýšila svůj podíl. Jak řekl Médiáři ředitel Prima online Daniel Grunt, v rámci skupiny MTG bude probíhat sdílení nápadů a „best practices“ mezi Splay a You.bo. Společným projektem Primy a You.bo je zábavná show Hrajeme s Alim vysílaná na Primě Cool, v níž vystupují youtubeři.

Aktuálně na You.bo získal samostatnou doménu BuduNaPrime.cz pořad televize Prima Divácké zprávy. You.bo vyvinulo i vlastní mobilní aplikaci pro chytré telefony, kterou lze nainstalovat na Apple Appstore i na Google Play. Prostřednictvím této aplikace je možné vlastní videa stříhat a nahrávat přímo do Diváckých zpráv a na portál You.bo.

Divácké zprávy jsou součástí zpravodajské hodiny televize Prima od října 2013. Vysílají se denně v 19.40 hned po Krimi zprávách, moderují je Lucie ŠilhánováTomáš Kraus. Na jejich tvorbě se dříve podílela společnost Natočvideo. Jak Médiáři potvrdila PR manažerka Primy Marie Fianová, Prima s ní letos v květnu spolupráci ukončila.