Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Spoluzakladatel Reflexu Petr Hájek spustí „kontrarevoluční magazín“ Protiproud

Nový web Klausova spolupracovníka bude fungovat jako sekce internetových Parlamentních listů.

  • ČTK
  • 08. 03. 2013 22:33

Bývalý vicekancléř exprezidenta Václava Klause a začátkem 90. let spoluzakladatel časopisu Reflex Petr Hájek spouští vlastní web Protiproud s podtitulem „kontrarevoluční magazín“. Uvedl to web Parlamentnílisty.cz, pod nímž bude Protiproud fungovat. Podle odpočtu na webu začne Hájkův magazín fungovat za 24 dní, tedy v dubnu. Při popisu webu Hájek opět kritizoval Klausova předchůdce Václava Havla. Podle Hájka „zvítězila havlistická revoluce a pravici sluší pouze kontrarevoluce“.

Hájkův Protiproud

Hájek tak pokračuje v kritice Havla a jeho příznivců. Například ve své loni vydané knize Smrt v sametu napsal, že Havel byl v satanových službách. Na Protiproudu již Hájek vydal článek, který popisuje cíle magazínu. „Poteče proti hlavnímu proudu. Bude se ptát, kde je realita. Pronikat kulisami, které před ní vystavěla a každý den čtyřiadvacet hodin upevňují hlavní média a jejich spojenci,“ píše Hájek.

Článek navíc doplnil fotomontáží hořících věží Světového obchodního centra v New Yorku po útocích teroristů z 11. září 2001 a vlajkou Evropské unie v popředí. U fotomontáže byl popisek Spoušť a zkáza pod praporem EU. Hájek již dříve několikrát v médiích uvedl, že nevěří oficiálnímu popisu 11. září a že za útokem mohly stát tajné služby USA.

Funkci vicekancléře Hájek opustil ke konci února. Na webu Protiproud s ním budou spolupracovat další lidé. On sám se prý bude věnovat také práci ve vznikajícím Institutu Václava Klause, kde bude ředitelem pro humanitní a mediální studia, řekl Parlamentním listům.