V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Spor nekončí: RTA viní Primu, že ji znemožňuje využít licence na dalších šest let

Přestřelka mezi Regionální televizní agenturou a televizí Prima kvůli změnám po Novém roce pokračuje emotivní reakcí regionálních studií. Těch se Prima hodlá zbavit využitím digitální licence na Prima family pro hlavní kanál, pro nějž dosud platila povinnost sídlet kmitočty s regiony.

„Prima se pokouší zbavit svých závazků vůči regionálním vysílatelům a fakticky jim znemožnit naplňování jejich licencí platných až do roku 2018,“ prohlásilo vedení RTA. Na prohlášení programového ředitele Primy se snaží dokázat, že podání žaloby a trestního oznámení je „ryze taktické“.

Reakce RTA na informaci, že FTV Prima na ní podává trestní oznámení

Regionální Televizní Agentura, a.s. sdružující pět provozovatelů regionálního televizního vysílání považuje podání trestního oznámení ze strany FTV Prima s.r.o. za úsměvné i smutné zároveň.

Úsměvná je samotná skutečnost, že se FTV Prima takovýmto trikem pokouší odvést pozornost od podstaty sporu – tedy skutečnosti, že FTV Prima se údajnou záměnou programu Prima za program Prima family pokouší zbavit svých závazků vůči regionálním vysílatelům a fakticky jim znemožnit naplňování jejich licencí platných až do roku 2018. Ve skutečnosti se totiž nejedná o žádnou změnu programu, ale pouhé kosmetické přejmenování kanálu.

„Pro diváky to nebude znamenat v podstatě nic. Ta změna je víceméně technická, to není změna, která se dotkne programu jako takového.“
Programový ředitel TV Prima Petr Vladyka, 4. 12. 2011

Smutná je na podání FTV Prima zejména skutečnost, že takovýmto ryze taktickým podáním zaneprazdňuje orgány činné v trestním řízení, které potřebují své kapacity využívat na rozkrývání a dokumentování skutečné trestné činnosti.

Regionální provozovatelé televizního vysílání RTA:

RTA VÝCHODNÍ ČECHY, s.r.o.
RTA JIŽNÍ ČECHY, s.r.o.
RTA JIŽNÍ MORAVA, a.s.
RTA ZLÍN, s.r.o.
RTA OSTRAVA, s.r.o.