Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Sportovní ČT4 má aplikaci s živým vysíláním pro iPhony a iPady

S ČT aplikaci vyvinula společnost Erika, která pro televizi provozuje telefonické a SMS soutěže.

Sportovní program ČT4 lze ode dneška sledovat živě v mobilních zařízeních iPhone a iPad. Po ČT24 tak i druhý digitální, tematicky zaměřený program veřejnoprávní České televize přichází na nejmodernější platformu.

Aplikace pro iPhony a iPady nabízí přehled textových zpráv, fotografií k aktuálním výsledkům a událostem a hlavně živé vysílání. S ČT ji vyvinula akciová společnost Erika, která pro televizi provozuje telefonické a SMS soutěže a služby.

“Začínáme s platformou operačních systému iOS na iPhonech a iPadech, ale pracujeme i na živém vysílání Čtyřky v Androidu a Symbianu 3. ČT4, stejně jako ČT24, bude postupně na všech hlavních operačních systémech chytrých telefonů,” slibuje výkonný ředitel nových médií České televize Milan Fridrich.

Aplikace ČT24 pro operační systémy iOS a Android zaznamenaly už přes 50 tisíc stažení. Aplikace pro Nokie (Symbian 3) mají řádově tisíc lidí. Nová média ČT plánují obsadit i platformy Windows Phone 7, případně Blackberry a Samsung.

“Mobilní aplikace jsou jedním z mediálních pilířů televize budoucnosti, míní šéf nových médií Fridrich. “Vedle chytrých telefonů se rozjíždějí chytré televizory, které budou rovněž stát na aplikacích, a ČT musí být jak po technické, tak dramaturgické stránce zkušená a využít příležitost, kterou jí jako veřejné službě mediální vývoj dává.”

Slibuje zároveň další mobilní rozhraní, a to pro internetový videoarchiv pořadů ČT nazvaný iVysílání. Nejprve by měl přijít na iPady a telefony iPhone, později na Android.