Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Sportovní kanál ČT4 má nový web, jeho aplikaci pro iPad sponzoruje Fortuna

Do konce srpna ČT slibuje aplikaci ČT4 pro iPad, pak začne předělávat weby studií v Brně a Ostravě.

Čtvrtý program České televize, sportovní ČT4 má ode dneška nový web. Internetové stránky na adrese www.ceskatelevize.cz/ct4 nabízejí živé vysílání Čtyřky, zprávy, tabulky, videoreportáže a záznamy přenosů.

ČT4: Titulní strana

ČT4: Fotbal

ČT4: Cyklistika

ČT4: Živě

Web ČT4 má podobný design a strukturu jako před měsícem modernizovaný zpravodajský portál ČT24 i předtím v lednu inovované stránky ČT1, ČT2 a videoarchivu iVysílání. S ním je web ČT4 propojen prostřednictvím rubriky Pořady ČT4.

ČT4: Pořady

ČT4: Pořady

Svá videa budou moci posílat i diváci, kromě toho je web napojen na sociální sítě Facebook a Twitter.

„Web ČT4 je profesionálním doplňkem respektovaného programu ČT4. Česká televize má největší profesionální tým sportovních novinářů, tradici sportovních přenosů z domácích a významných světových akcí a web nyní konečně odpovídá postavení sportovního vysílání veřejné služby ČT v české společnosti,“ prohlásil výkonný ředitel divize Nová média ČT Milan Fridrich.

Stránky ČT4 jsou na hlavní stránce rozčleněny v dlaždicovém designu na kategorie Fotbal, Hokej, Atletika, Tenis, Moto, Míčové sporty, Zimní sporty a Ostatní. V horní liště jsou ještě Basketbal, Cyklistika a Golf. Kategorie se budou měnit podle ročního období a rovněž podle zájmu uživatelů webu ČT4.

„Sport patří na webu mezi nejpopulárnější živé vysílání. Přenosy z MS hokeje drtily technickou podporu silnou návštěvností a také ostatní sporty včetně skoků na lyžích nebo cyklistiky ukazují, že ČT musí doplňkově přinášet sportovní ČT4 s doplňkovými službami také na nových platformách. Nejen na webu, nýbrž i v mobilech a tabletech jako je iPad,“ tvrdí Fridrich.

Co dál

Speciální aplikaci ČT4 pro iPady se chystá televize spustit za pár týdnů. Aplikaci vycházející z nového webu ČT4 sponzoruje sázková kancelář Fortuna a měla by být ke stažení do konce srpna.

V oblasti internetové komunikace ČT se divize Nová média nyní zaměří na vytvoření korporátních stránek Televizního studia Brno a Televizního studia Ostrava. Cílem je posílit informovanost o činnosti v oblasti tvorby pořadů, seriálů, filmů nebo regionální publicistiky a zpravodajství v těchto dvou studiích ČT.

Nové stránky brněnského a ostravského studia budou spuštěny na přelomu října a listopadu.