V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Spouští se Videoflot.com, česká platforma pro nezávislou tvorbu videa

Tým Videoflotu. Kliknutím zvětšíte

Tým Videoflotu. Horní řada zleva: Marek Blažek, Petr Němec, David Spáčil, David Zapletal, dole: Monika Paseková, Barbora Jiříčková. Kliknutím zvětšíte

Speciální akcí na střeše budovy IBC v Brně odstartuje v pondělí 10. září ve 12 hodin web Videoflot.com, zdroj nezávislých filmařů a videotvůrců a zprostředkování zakázky zdarma, vytvářený pro komunitu filmařů a videokreativců na jedné straně, pro marketéry, malé podnikatele či kapely na straně druhé.

Ve stylu britského podnikatele a dobrodruha Richarda Bransona, který osobně promuje své nové projekty šílenými a nebezpečnými akcemi, se rozhodl uvést svůj projekt i filmař a cestovatel David (Havran) Spáčil. O jeho osudu rozhodnou sami diváci reakcí na streamované video.

„Server vzniká jako reakce na rostoucí význam videa a poptávku po něm a zároveň strmě rostoucí množství nezávislých videotvůrců, animátorů a dalších audiovizuálních kreativců, kteří se zde mohou vzájemně kontaktovat a zároveň se dostanou k zakázkám,“ představují platformu Videoflot její tvůrci.

Projekt provozuje občanské sdružení in.dust, podporuje ho Nadace Open Society Fund Praha.