Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Staněk odchází z Economie k Dejčmarovi

Pár týdnů po uvedení nového pátečního magazínu Ego Hospodářských novin jej opouští jeho obsahový supervizor.

Luděk Staněk je znám také jako hráč pokeru. Foto: Tomáš Stacha, Pokerman.cz

Luděk Staněk je znám také jako hráč pokeru. Foto: Tomáš Stacha, Pokerman.cz

Zkušený publicista Luděk Staněk dneškem končí ve vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly a od zítřka bude součástí týmu podnikatele Václava Dejčmara, jehož hlavní aktivitou je byznys společnosti RSJ, společně mimo jiné s Karlem Janečkem.

„Oslovil mě Václav Dejčmar a dohodli jsme se na spolupráci v rámci jeho aktivit mimo RSJ. Jde především o informační analýzy, mediální a projektové konzultace, přípravu podkladů a podobně. Beru to jako skvělou příležitost, jednak kvůli šíři záběru jeho aktivit, jednak kvůli tomu, jakým způsobem k nim přistupuje. V médiích bych měl nějakým způsobem dál působit. Byť samozřejmě v omezené míře,“ přiblížil na dotaz Médiáře Staněk.

Ten odchází nedlouho po uvedení pátečního magazínu Ego, který v deníku Hospodářské noviny v březnu nahradil středeční magazín In a páteční Víkend. Staněk byl v tiráži Ega veden jako obsahový supervizor. V Economii pracoval v letech 2013 a 2014 jako konzultant víkendového magazínu. Předtím v letech 2010 až 2013 působil v Reflexu vydavatelství Ringier Axel Springer, předchozích deset let strávil ve vydavatelství Stratosféra, mimo jiné jako šéfredaktor časopisů Rolling Stone a Esquire, v letech 1995 až 2000 dělal v reklamní agentuře Publicis.

Dejčmarovy aktivity kromě RSJ zahrnují modelingovou agenturu Czechoslovak Models, investici do prostoru Superloft/TechSquare v pražské Křížové ulici či centra moderního umění Dox.