Stanice taneční hudby SeeJay prvním celoplošným digitálním rádiem v Česku

Tři roky existující internetové rádio spojí svůj vstup do pozemního digitálu s reklamní osvětou formátu DAB.

Firma SeeJay Radio jako první a zatím jediný tuzemský držitel licence pro celoplošné pozemní digitální rozhlasové vysílání spustila ve čtvrtek 15. listopadu ve 12 hodin vysílání stejnojmenného programu na platformě DAB, v síti společnosti Teleko, tedy v Praze, na Brněnsku, Ostravsku, Příbramsku a východních Čechách, tedy pro 3,6 milionu lidí. K poslechu je nutný rozhlasový přijímač schopný přijmout signál v nové formě.

Pokrytí České republiky signálem digitálního rozhlasu firmy Teleko

Pokrytí České republiky signálem digitálního rozhlasu firmy Teleko. Momentálně má dosah k 3,6 milionu lidí

Rádio SeeJay hraje taneční muziku a aktuální hity v tanečních remixech. Licencovanou firmu SeeJay Radio rovným dílem vlastní Svatopluk Janík a Lucie Brožová. Janík je zároveň generálním ředitelem. Rádio začínalo na internetu, odstartovalo 16. září 2009, vysílá z Perucké ulice. Obchodně a marketingově stanici zastupuje Janíkova firma All Stars Agency.

Logo rádia SeeJay

„Bude navazovat postupné dokrývání dalších území dle plánu operátora a velmi silná reklamní kampaň s osvětou zatím nedoceněného formátu DAB. Se spuštěním vysílání dochází také k doplnění loga SeeJay Radia o informaci DAB Digital,“ uvedl Janík. „Chystáme v souvislosti s DAB vysíláním i změnu programového schématu, kterou spustíme 1. prosince,“ doplnil.

Nabídka operátora Teleko se vstupem rádia SeeJay rozšířila na 15 stanic - už déle vysílá digitálně stanice Českého rozhlasu (ČRo 1, ČRo 2, ČRo 3, Leonardo, Wave, Česko, D-dur), křesťanské rádio Proglas, rockové Gama Radio a pět italských stanic (informační Radio Vaticana, hitové RTL 102.5 a čistě hudební RTL Classic, RTL Groove a RTL Italian Style).