Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Starbucks přišel do čtvrtého města v Česku, do Hradce Králové

Nová kavárna v Hradci Králové

Nová kavárna v Hradci Králové

Personál v nové hradecké kavárně

Personál v nové hradecké kavárně

Síť kaváren Starbucks zprovoznila v pátek 27. října svou první pobočku ve východních Čechách, konkrétně v Hradci Králové. Nová kavárna otevřela v nákupním centru Futurum, jak řetězec avizoval letos v červnu. Město se stává čtvrtým v zemi, kde Starbucks působí - další provozovny jsou v Praze, Brně a Ostravě. Podle informací Retailku se Starbucks chystá expandovat také do znojemského Freeport Outletu. Provozovatelem kaváren Starbucks v Česku je společnost AmRest Coffee, pod který spadají také sítě rychlého občerstvení KFC, Burger King nebo Pizza Hut. 

Kavárna v Hradci Králové má rozlohu 130 metrů čtverečních a nachází se v prvním patře Futura. K sezení je tam 66 míst a interiér je klasicky inspirovaný historicky první kavárnou Starbucks v Seattlu. V konceptu převažuje tmavé dřevo a zelené prvky. Vedle standardní nabídky nápojů, sendvičů a dezertů nově otevřený Starbucks aktuálně prodává také sezónní podzimní menu.

Nová kavárna je 33. pobočkou sítě v Česku. Předchozí dvě otevřel Starbucks před dvěma týdny v Praze na Waltrovce a v nově rozšířeném obchodním Centru Chodov. I další dvě byly nově umístěny v hlavním městě - konkrétně v ulici Spálená a v ulici Karlova.