Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Starobrno má nový Škopek, navrhoval ho Rony Plesl

Pivovar Starobrno chystá postupnou obměnu části pivního skla v hospodách, kde se pivo přímo čepuje. Nově půjde do oběhu skleněný půllitr s uchem zvaný Škopek, který navrhoval známý český sklář a designér Rony Plesl. Sklo se bude vyměňovat postupně tak, jak bude stávající dosluhovat. K dostání bude v hospodách od druhé půlky března. 

Nové sklo Starobrna od Ronyho Plesla 2

Nové sklo Starobrna od Ronyho Plesla

Nové sklo Starobrna od Ronyho Plesla

Nové sklo Starobrna od Ronyho Plesla

Skleněný džbánek od Plesla, který navrhoval pivní sklo i pro Krušovice, značka Starobrno slavnostně představila v červnu 2013. Od té doby se podařilo design džbánku doladit a nově bude bez dvou horizontálních obručí.

Starobrno tak nyní disponuje čtyřmi kusy pivního skla. Vedle skleněného půllitru zahrnuje i vysokou půllitrovou sklenici s fazetami, která byla na trh uvedena v červnu 2014. Jako třetí v řadě přibyla sklenice 0,3 litru, a to v květnu 2015. Jako poslední se koncem roku 2016 představil „malý Škopek“ s uchem, rovněž 0,3 litru. Autorem celého souboru je uvedený renomovaný designér Plesl. Poznávacími znaky skla jsou nejen fazety, ale i starobrněnské logo přímo ve skle.