K internetovým crowdfundingovým službám, které z dobrovolných peněžních příspěvků pomáhají generovat desetimiliony korun ročně, přibyla v Česku další: Sportstarter.cz. Hodlá se zaměřovat výhradně na projekty z oblasti sportu. Jeho zakladatel Stanislav Němeček uvádí, že se inspiroval službami RallyMe nebo Pursu.it. Názvem kopíruje nejpopulárnější portál svého druhu, americký Kickstarter.
Mezi prvními, kteří přes platformu začali vybírat na provedení svých nápadů, jsou kickboxer Tomáš Karel - shání peníze kvůli obhajobě titulu mistra světa, jachtařky Johanka Kořanová a Nikol Staňková, které by zase pro olympiádu v roce 2020 potřebovaly pomoci zaplatit závodní loď, nebo běžci Honza a Petra Franckeovi - ti se chystají na extrémní závod na 860 kilometrů na Yukonu a potřebují finance na startovné a vybavení.
„Portál jsme spustili na začátku roku a za necelý měsíc lidé sportovcům přispěli téměř šedesáti tisíci korunami,“ přiblížil Němeček ze Sportstarteru. Z vybraných peněz si bere 5% provizi. Pražský Aspen Institute loni publikoval studii, podle níž se v Česku sbírkami přes internet vybralo 24 milionů Kč. Vojta Bednář na Těch internetech spočítal, že celkově mohl crowdfunding loni českým projektům vynést kolem 70 milionů Kč.

Kaspen mění majitele. Agenturu kupuje Tomáš Kopečný, vlastník S5IVE

Pickey mění název na Forendors, s novým jménem pomohl Michal Pastier

Kreativu DDB povede Klára Palmer z McCannu, střídá Doru Pružincovou
