Sněmovna pátrá, kdo vynesl záznam z neveřejného říjnového semináře o České televizi, píšou Seznam Zprávy, v podezření jsou poslanci ANO. Záznam posléze ve dvou dílech na YouTube zveřejnil Luboš Xaver Veselý, externí moderátor Českého rozhlasu, zde první a zde druhý díl.

Startuje další projekt řešení EET, říká si Integromat

Na pomoc drobným podnikatelům při řešení elektronické evidence tržeb (EET) odstartoval nový projekt nazvaný Integromat. Podle jeho tvůrce Ondřeje Gazdy se jedná o nástroj pro automatizaci procesu, pracuje přitom s SMS, textovými zprávami na mobilech. „Vše je plně v souladu se zákonem, konfigurace zabere jen pár minut a pokud tržby nejsou příliš časté, může se spouštění scénáře vejít i do tarifu zdarma, který Integromat nabízí,“ tvrdí Gazda. Ve vyšších verzích lze Integromat propojit se službami Fakturoid, Magento, PrestaShop, Recurly nebo Shopify.

O jednoduché řešení pro menší podnikatele se kromě Ondřeje Gazdy pokouší i komunikační stratég Tomáš Mrkvička s projektem Teeta. Chce vyvěšovat účtenky na web. Obdobnou strategii Malá pokladna chce vytvořit i firma Přímá platba. Mobilní pokladní systém a komplexní řešení pro EET navrhla i společnost Storyous