Startuje ekonomický týdeník Byznys ČT24

Zpravodajská ČT24 vrací po dvou letech do programu magazín o ekonomice a podnikání.

Zítra 1. února startuje na zpravodajském kanálu České televize ČT24 nový pořad Byznys ČT24. Bude se vysílat vždy ve čtvrtek od 21.00 v rámci zpravodajského bloku Devadesátka ČT24. Stopáž má půlhodinovou. Přinese informace z ekonomiky. Moderovat budou střídavě Michaela Nováková a Michala Hergetová. ČT24 už podobný pořad měla, nazýval se Ekonomika ČT24 a přestal se vysílat právě před dvěma roky, koncem ledna 2016.

Michala Hergetová

Michala Hergetová

Michaela Nováková

Michaela Nováková

„Cílem nového pořadu je rozvíjet a komentovat ekonomickou agendu podobně, jako pořad Horizont ČT24 rozvíjí zahraniční zpravodajství. Díky zapojení moderní technologie budou diváci v interaktivním kontaktu s experty a ekonomičtí redaktoři navíc pravidelně zavedou diváky Za kulisy a ukážou jim i materiály, které by se do reportáže obvykle nevešly,“ popisuje vedoucí ekonomické redakce zpravodajství ČT Jan Cizner.

Prvním hostem bude bývalý guvernér České národní banky Pavel Kysilka, dalšími potvrzenými jsou současný guvernér ČNB Jiří Rusnok, ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner či ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Místo mají dostat i další – podnikatelé, kteří teprve svůj byznys rozjíždí. Téma rozebere také rychlý Trojboj – tedy tři osobnosti české ekonomiky. V každém díle bude navíc vybrána Tvář týdne - byznysmen, který překvapil, udělal největší obchod, nebo naopak nejvíc prodělal.