Startuje lokální občasník Karlin Now, sousedský list

Titulní strana prvního vydání Karlin Now

Titulní strana prvního vydání Karlin Now

Autoři pražského lokálního průvodce Prague Superguide přicházejí s pravidelným „sousedským listem“ Karlin Now. První díl občasníku pokřtili 16. prosince, vycházet bude ve stejnojmenné pražské čtvrti pro turisty i místní. Magazín se chce věnovat zejména životnímu stylu, designu, architektuře, urbanismu a byznysu.

U zrodu titulu stály neziskové sdružení Konsorcium pro Karlín a agentura Pleon Impact. „Pleon Impact mě původně oslovila, abych vytvořil nějakého ‚průvodce po Karlínu‘. Přibližně po roční diskusi jsme se nakonec prokousali k formátu karlínského časopisu, jehož součástí je nakonec i dvoustranný průvodce,“ popisuje Míra Valeš, vydavatel tištěného průvodce Prague Superguide. 

Cílem podle něj bylo vytvořit vyšší verzi klasického městského časopisu nebo novin. Magazín by ale zároveň měl umět odrážet šmrnc pražského Karlína, momentálně jedné z nejlukrativnějších lokalit metropole.

První vydání má 32 stran a kromě šéfredaktora Valeše se na mě podíleli publicistka Veronika Ruppert, historik a architekt Petr Kučera, ilustrátorka Barbora Idesová nebo fotografky Bet Orten a Johana Pošová.

Další číslo redakce plánuje vydat na jaře 2020.