V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Startuje prodejní platforma Czechio.cz, zaměří se jen na české výrobky

Na prodej výhradně českých produktů a služeb se specializuje nová online platforma Czechio.cz. Provozuje ji agentura Media Events Company, zaměřená na pořádání eventů v oblasti marketingu a PR. Agenturu vlastní David Korn, který se také stará o obchod a marketing Czechia. Technologie nového projektu řeší Rostislav Vlach.

„Podporujeme rostoucí zájem o české tradiční řemeslné výrobky, ekologické potraviny, ale i o prémiové služby pro ty nejnáročnější zákazníky,“ uvádějí. Během prvního týdne provozu využilo bezplatnou registraci několik desítek českých výrobců, řádově vystavili stovky výrobků. Zřízení profilu je přitom podle ceníku zdarma, prodávat je možné neomezený počet výrobků, Czechio si ani nebere žádnou provizi z prodejů.

Platforma chce fungovat jako zprostředkovatel obchodu mezi prodejci a kupujícími. Konkrétně nabízí kategorie jako bio potraviny, kosmetika, dekorace, módní doplňky, retro výrobky, sběratelské kousky, výrobky ze dřeva, kovu, proutí nebo skla. Pro náročné zákazníky má platforma vyhrazenou kategorii Top produkty a služby.