Startuje tematická televize War svět válek

Mediální skupina Leoše Pohla spouští dokumentární kanál o vojenství a válkách.

Své vysílání dnes 3. října zahájí nová televizní stanice TV War svět válek, odstartuje ve 20 hodin televizním dokumentem Dunkirk – Hitlerova poslední pevnost. Je plně zaměřena na vojenství a s ním související oblasti. Vysílá 24 hodin denně v češtině a slovenštině. Provozuje ji firma Československá filmová společnost Leoše Pohla. Ta produkuje také stanice KinoSvět, CS Film, CS Mini a Horor Film.

Kanál je aktuálně dostupný zákazníkům kabelové UPC a satelitního Skylinku, do své nabídky ho mají postupně zařazovat i další provozovatelé kabelových sítí, satelitních sítí a IPTV. Program lze sledovat také přes internet, za poplatek 200 Kč za rok v rámci služby Film Popular. Tam je velká část pořadů TV War v předpremiéře.

Nová stanice přinese pořady o historických i aktuálních válkách a bitvách, o současných armádách a jejich složkách: letectvu, námořnictvu, pozemních silách a speciálních jednotkách a o zbraních minulosti, současnosti i budoucnosti. Dalšími tématy jsou špionáž, terorismus, konspirační teorie či UFO a hrozby z vesmíru. Noční proud - od půlnoci do šesté ranní - bez komentáře například zahrne rekonstrukce bitev a bojová nasazení v současných konfliktech. První měsíce vysílání se ponesou v premiérách dokumentárních pořadů, kromě domácích i z USA, Ruska, Velké Británie, Francie a Německa.

„Nemůžeme se tvářit, že nevíme nic o víc než šedesáti současných válečných konfliktech, ve kterých už zemřely dva miliony lidí, že nezaznamenáváme zvyšující se počet teroristických útoků a že nic netušíme o hybridních a hackerských válkách. War svět válek nebude tyto problémy lakovat na růžovo. Naopak - bude na ně upozorňovat a varovat před možnými důsledky. A protože jde o domácí televizní stanici, budeme dbát o to, aby česká a slovenská stopa byla silná, s důrazem na hrdinství, čest a vlastenectví,“ přibližuje provozovatel Leoš Pohl.