Startuje web Perspektiva, přinese původní videa

David Randuška, Marek Jiří Potužník a Vladan Vaněk budou natáčet rozhovory a reportáže.

Helena Třeštíková v rozhovoru s Vladanem Vaňkem

Helena Třeštíková v rozhovoru s Vladanem Vaňkem

Na internetu startuje audiovizuální projekt Perspektiva. Nové médium staví na videu, chce přinášet rozhovory a reportáže. Obsah tvoří tři rubriky - Přímý úhel nabídne aktuální publicistiku a rozhovory, Reflektor představí „příběhy lidí, kteří nerezignovali pod tíhou osudu“, Retrospektiva poukáže na české události 20. století pohledem jejich přímých aktérů. Autorský tým tvoří David Randuška z České televize, Marek Jiří Potužník a Vladan Vaněk, bývalý redaktor v České televizi a Economii, nyní pracovník PR agentury FleishmanHillard. „Spojuje nás pozitivní pohled na svět, touha tvořit a dělat novinařinu bez kompromisů,“ prohlašují. „Cílem Perspektivy není šokovat, ale otevírat cesty k pojmenování věcí, které se dějí nejenom v české společnosti. Přáli bychom si být důvěryhodným protipólem všech konspiračních webů, fake news a propagandy. Přicházíme s obsahem, který nepodléhá žádnému ekonomickému ani politickému tlaku,“ tvrdí.

„Plánujeme vydávat dvě až tři videa týdne. První video chceme vždy vydávat v pondělí, další v průběhu týdne,“ přiblížil Vladan Vaněk pro Médiář. Platit provoz bude zatím trio tvůrců z vlastního. „Uvědomujeme si, že pro životaschopnost projektu je to neudržitelné. Zvažujeme proto spolupráci s klíčovými partnery, crowdfunding či žádost o některý z grantů,“ plánují. Že pracuje v PR agentuře, to se podle Vaňka v novém médiu neprojeví. „Původní profesí i vzděláním jsem novinář a z této zkušenosti budu při přípravě videí vycházet,“ argumentuje. „Nehledě na to, že pracuji v korporátním týmu a pro mé klienty je prioritní objevovat se převážně v mainstreamových médiích.“

V první vlně poskytli Perspektivě rozhovor expremiér Petr Pithart, dokumentaristka Helena Třeštíková, hudebník Milan Cais, paralympionik a mistr světa v plavání Jan Povýšil, psychiatr Radkin Honzák, zakladatel a šéf Člověka v tísni Šimon Pánek či anesteziolog a olympijský vítěz Lukáš Pollert. Mezi respondenty Perspektivy bude i Daniela Drtinová z DV TV.