Stavebnice Seva dá název všem hračkám dosavadní značky Vista

Stavebnice a hračky značky Vista, které vyrábí firma Beneš a Lát, mění svou identitu na značku Seva, pod kterou byly známy od 70. let minulého století. Důvodem je, že se od 90. let používaný název Vista nikdy příliš neuchytil. Postupný rebranding bude zahrnovat všechny produktové řady Seva Stavebnice, Monti System, Blok, Seko, Mosaic, Disco, Magic Ball, Grafo a vědomostní hry v čele s novým vydáním Ukaž! Co víš?

Řada hraček Blok

Řada hraček Blok

Hračky Monti System

Hračky Monti System

Traktor značky Seva

Traktor ze stavebnice Seva

„Důvodem pro změnu je zejména skutečnost, že se název Vista, který firma převzala spolu výrobním portfoliem, používal až od roku 1993 a nikdy se úplně nevžil a neměl tak výraznější komunikační potenciál pro koncového zákazníka. V portfoliu značek naší společnosti je naopak stavebnice Seva rodinným stříbrem, které má tradici, vysokou znalost a pozitivní vnímání,“ komentoval rebranding Jan Lát, kterýs stojí za výrobcem Beneš a Lát. 

O změnu korporátní identity se stará agentura 1. pozitivní, která navrhla jak novou vizuální identitu, tak v současnosti pracuje na nových grafických návrzích obalů jednotlivých her a stavebnic. První hrou v novém designu bude vědomostní hra Ukaž! Co víš?, která se dostává na pulty prodejen během konce března.

Hra Ukaž! Co víš?

Hra Ukaž! Co víš?

Hra Ukaž! Co víš?

Hra Ukaž! Co víš?

Hlavním claimem značky se nyní stalo Seva spojuje. „Tento klíčový atribut značky se podařilo promítnout do nového loga, které znázorňuje klečící dospělou postavu hrající si s dítětem,“ vysvětlil Petr Hruška z agentury 1. pozitivní, která rebranding realizuje.

Nové logo nově přejmenované značky Seva

Nové logo nově přejmenované značky Seva

Podle firmy nepůjde pouze výměnu loga na obalech her a stavebnic. „Společně s přípravou nových obalů pro produkty naší herní divize provedeme i kompletní revizi všech her a stavebnic vedoucí k jejich aktualizaci s ohledem na současné potřeby rodičů i dětí. I v dnešní velmi tvrdé, zejména zahraniční konkurenci, chceme být silnou domácí alternativou a usilovat o to, aby naše výrobky na první pohled patřily mezi to nejzajímavější, co budou moci naši zákazníci v prodejnách najít,“ doplnil Lát.

Hračky Seva se začaly vyrábět v roce 1959, kdy vznikly Kovozávody Semily, které se začaly specializovat na výrobu hraček a domácích potřeb. Kromě domácích potřeb se Kovozávody Semily zaměřily na výrobu dětských stavebnic a hraček, jako například Aquaball, upomínkové televizorky nebo Monti Metal Systemy. V roce 1993 z části podniku Kovozávody vznikla privatizací firma Vista Semily. V roce 2005 výrobní podnik Vista přešel pod firmu Beneš a Lát. Současné portfolio herní divize tvoří výroba vlastních hraček, společenských, didaktických her, polytechnických stavebnic a stavebnicových modelů aut.