Štědrovečerní pohádku ČT vidělo 2,5 milionu lidí

Pohádky České televize na Štědrý večer i Boží hod sledovaly víc než dva miliony diváků.

Princezna a půl království

V pohádce Princezna a půl království hrají Marek Eben, Eva Josefíková či Matouš Ruml

Vysílání České televize v průběhu uplynulých tří vánočních dnů se stalo nejúspěšnějším od roku 1997, kdy se začala měřit televizní sledovanost pomocí peoplemetrů. Programy ČT dosáhly rekordního podílu na sledovanosti, který přesáhl 47 %. V hlavním vysílacím čase se na některou ze stanic České televize dívalo průměrně víc než 50 % lidí, kteří měli v danou dobu zapnutou televizi.

Nejsledovanějším pořadem dosavadního vánočního programu se stala nová pohádka Princezna a půl království, kterou na Štědrý večer vidělo bezmála 2,5 milionu diváků starších čtyř let. Stala se tak nejen nejsledovanějším pořadem letošního roku, ale i třetí nejsledovanější štědrovečerní pohádkou posledních 15 let. Premiérová pohádka režiséra Karla Janáka měla ohlas i z hlediska odložené televizní sledovanosti. V rámci dvou dnů po jejím úterním uvedení si ji pustilo dalších víc než půl milionu diváků starších čtyř let.

Druhým nejsledovanějším pořadem Štědrého dne se stala pohádka Anděl Páně 2, kterou vidělo živě 2,2 milionu diváků starších čtyř let při podílu na sledovanosti 48 %. Trojici nejsledovanějších pořadů večera uzavřely tradiční Pelíšky.

Na Boží hod vánoční nejvíce zaujala pohádka Čertí brko, kterou živě vidělo více než 2,3 milionu diváků starších čtyř let a dalších 300.000 odloženě v rámci následujícího dne po odvysílání. Podíl na sledovanosti činil přes 51 %. „Jedná se tak o druhou nejsledovanější pohádku na první svátek vánoční v této dekádě,“ uvedla ČT.

Na Štěpána zvolili televizní diváci po desetiletí oblíbenou pohádku Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku. Živě ji vidělo téměř 1,6 milionu diváků starších čtyř let při podílu na sledovanosti 38 %.