V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Štěpánek z ODS chce do rady pro vysílání za ANO

Petr Štěpánek s tehdejším předsedou ODS Mirkem Topolánkem v listopadu 2009 na pražském kongresu strany, při křtu své knihy. Foto: Profimedia.cz

Petr Štěpánek s tehdejším předsedou ODS Mirkem Topolánkem v listopadu 2009 na pražském kongresu strany, při křtu své knihy Kronika Bratrstva Kočkovy pracky. Předmluvu k ní napsal Ivan Langer. Foto: Profimedia.cz

Dlouholetý mediální expert ODS a bývalý člen strany Petr Štěpánek chce zpátky do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Tam už v minulosti léta působil. Kandiduje přitom za vládní hnutí ANO, v čele s předsedou strany a premiérem Andrejem Babišem. Svědčí o tom úterní zápis volební komise a Médiáři to potvrdil i předseda komise, poslanec ANO Martin Kolovratník. „Mít ještě v roce 2018 cokoli společného s hnutím ANO je stejný zločin jako být ještě v roce 1989 členem KSČ,“ psal přitom Štěpánek před pár měsíci na Twitter. Tam se představuje jako „politicky nekorektní rocker“. „Prezident (Zeman), premiér (Babiš) a ministr (Hamáček), kteří si s Ústavou vytírají prdel, jsou jako ten papír. Na hovno,“ byl přesvědčen v červnu. Ještě v září se vysmíval ANO ohledně komunální kampaně. A poslance ANO, kteří ho mají do nové funkce vynést, označil na jaře rovnou za „zmrdy“.

Aktuální kandidáti do rady pro vysílání jsou tři. Kromě Štěpánka kandidují i Patrik Košický za KDU-ČSL a Olga Ulrichová za Piráty. Hraje se o místo, které se uvolní po uplynutí mandátu Milady Richterové, jež byla do rady zvolena za TOP 09. Mandát člena „velké“ rady je šestiletý, tento má začít v říjnu.

Štěpánek na svém webu píše, že v roce 1989 v Hradci Králové spoluzaložil Občanské fórum a o dva roky později ODS. Z ODS vystoupil v roce 2016 a v současnosti je bez politické příslušnosti. V roce 1994 byl tiskovým tajemníkem předsedy vlády Václava Klause. Členem a místopředsedou rady pro vysílání byl v letech 1994 až 2006, v letech 2006 až 2011 pak působil jako člen Rady Českého telekomunikačního úřadu.

Závadné tweety smazal

Dodatek ze středečního popolední: tweety proti ANO kandidát Štěpánek smazal. Médiář nicméně jejich podobu ve středu ráno archivoval, právě pro případ, že by později zmizely. Zde jsou.

Petr Štěpánek v červenci 2018

Petr Štěpánek v červenci 2018

Petr Štěpánek v červnu 2018

Petr Štěpánek v červnu 2018

Petr Štěpánek v září 2018

Petr Štěpánek v září 2018

Petr Štěpánek v květnu 2018

Petr Štěpánek v květnu 2018