V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Stillking Films s Partizanem získaly Samsung

Nová mezinárodní reklama na chytré telefony od Samsungu zahrne český prvek.

Jihokorejský výrobce spotřební elektroniky Samsung si jako produkční společnost pro natočení nové mezinárodní reklamy vybral americkou produkci Partizan, které poskytne servis původně česká produkce Stillking Films. Je tak pravděpodobné, že natáčení proběhne v Česku. Reklama by měla propagovat chytré hodinky nové generace.

Výsledek tendru oznámil Samsung podle informací Médiáře zúčastněným firmám začátkem tohoto týdne. Zástupci české pobočky Samsungu Médiáři potvrdili, že tendr proběhl, ale k jeho výsledkům se nevyjádřili. „Podrobnosti tendru, včetně dodavatelů, bohužel nemůžeme komentovat,“ uvedl mluvčí Samsungu Jiří Janeček.

Stillking Films založil začátkem 90. let v Praze Brit Matthew Stillman, který se v roce 1993 spojil s českým producentem Danielem Bergmannem, podnikajícím mimo jiné ve Spojených státech. Firma se od svého vzniku věnovala hned několika oblastem - poskytováním servisu zahraničním celovečerním filmům, natáčení reklam s režiséry, které exkluzivně zastupovala, a reklamám ze zahraničí, jimž opět zajišťovala produkční servis.