Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Stock Plzeň-Božkov získal distribuci značek alkoholu Beam Suntory

Výrobce alkoholických nápojů Stock Plzeň-Božkov podepsal smlouvu o distribuci s Beam Suntory, světově třetím největším producentem alkoholu. Od ledna 2018 je tak plzeňský Stock jediným distributorem 22 značek lihovin, které spadají pod Beam Suntory. Patří mezi ně bourbony Jim Beam a Maker’s Mark, koňak Courvoisier nebo skotská single malt whisky Laphroaig. Skupina Stock Spirits Group, které Stock Plzeň-Božkov patří, už má stejné smlouvy s Beam Suntory podepsané od roku 2013 také v Polsku a minulý rok na Slovensku.

„Jsme přesvědčeni, že máme dostatek odborných znalostí, abychom do budoucna značkám zajistili růst a na spolupráci s Beam Suntory se velmi těšíme,“ prohlásil Tomáš Hejkal, marketingový ředitel Stocku Plzeň-Božkov.

Beam Suntory byla založena v roce 2014 spojením světového bourbonu a začínající japonskou whisky. Sídlí v Chicagu a je dceřinou společností Suntory Holdings Limited v Japonsku. Stock Plzeň-Božkov spadá pod původem britskou skupinu Stock Spirits Group. Na českém trhu prodává firma například rumy Božkov, vodku Amundsen, likér Fernet Stock nebo Magister. Distribuuje například Baileys, Captain Morgen nebo Johnnie Walker.