Stock před Vánocemi uvádí Barrel Edition, mix fernetu a rumu

Plzeňská likérka uvádí v krátké době už druhou novinku, jež má dobývat předvánoční trh.

Fernet Stock Barrel Edition Fernet & Rum

Fernet Stock Barrel Edition Fernet & Rum

Barrel Edition je název novinky od plzeňského Stocku, v ní výrobce lihovin spojil v přibližně rovnocenném poměru rum a fernet. Fernet Stock Barrel Edition Fernet & Rum v základu tvoří nejprodávanější hořkobylinný likér v Česku doplněný o blend čtyř rumů z Nikaraguy, Dominikánské republiky, Barbadosu a Jamajky. Na trh přichází v černé lahvi o objemu 0,5 litru, s doporučenou prodejní cenou 249,90 Kč.

Zatímco například Fernet Stock Citrus doporučoval výrobce i v reklamě konzumovat nejlépe „na ledu“, nový mix by měl být podáván při pokojové teplotě. „Nový Fernet Stock Barrel Edition je inspirovaný využitím Fernet Stock v míchaných drincích, kam se často přidává hořká složka pro vyvážení chuti. Jde právě především o sladší rumové koktejly,“ komentuje vývoj produktu Tomáš Hejkal, marketingový ředitel společnosti Stock Plzeň – Božkov. Novinka dostala i prémiový design lahve a počítá se s ní jako s vánočním dárkem.

Tím by se měla stát i nedávná novinka mezi rumy Božkov Republica Reserva. Stock už loni uvedl do prodeje vlastní značku rumu Božkov Republica Exclusive, kterému se během roku podařilo získat zhruba polovinu trhu. A právě na základě úspěchu novinky pak letos na podzim přišel s prémiovější variantou Božkov Republica Reserva.

K historicky nejúspěšnějším inovacím tradičního likéru Fernet Stock patří zmíněná varianta Citrus. Tu likérka uvedla na podzim 1997 a už za necelý rok její prodeje předstihly prodeje Becherovky. Zatímco v Česku se Fernet Stock Citrus stal tehdy mezi lihovinami prodejní dvojkou – hned po klasickém Fernet Stocku –, na Slovensku dobyl dokonce první příčku. Naopak za největší průšvih své kariéry označil v médiích bývalý dlouholetý ředitel likérky Martin Petrášek uvedení varianty Fernet Stock Orange. Tu firma nasadila s velkým očekáváním právě pod vlivem úspěchu citronové verze a nakonec ji pro nezájem zákazníků dokonce musela stahovat z regálů.