Story tlrs spouštějí reklamní videoprodukt Stive

Interaktivní reklamní videa mají přimět uživatele na webu líp reagovat na reklamní obsah.

Piero Šesták na Digiveletrhu 2017. Foto: Vojta Herout

Piero Šesták na Digiveletrhu 2017. Foto: Vojta Herout

Digitální agentura Story tlrs Piera Šestáka, Šimona Vodrážky a Jakuba Nováka uvádí novou službu Stive, zkratku ze Story tlrs Interactive video experience. Jde o první vlastní online produkt agentury, která začínala zhruba před dvěma lety s nabídkou interaktivních videí. Story tlrs jej představili na březnovém Digiveletrhu Médiáře. „Chceme zákazníkům nabídnout zkušenost, zážitek, na který hned tak nezapomenou. Jde o interaktivní vrstvu ve webovém prohlížeči, která rozšiřuje možnosti standardního videa,“ popsal Slávek Nejedlý, projektový manažer agentury. Prototypem takové kampaně je loňský projekt pro banku ČSOB, propagující refinancování půjček.

Slávek Nejedlý na Digiveletrhu 2017. Foto: Vojta Herout

Slávek Nejedlý na Digiveletrhu 2017. Foto: Vojta Herout

Služba Stive vychází z předpokladu, že většina uživatelů stráví víc času sledováním reklamního videa v případě, že mají možnost interakce a také kontroly nad přehrávaným obsahem. Stive umí zajistit precizní personalizaci videí (oslovení jménem), vrstvení a spojování jednotlivých částí video (kampaň pro ČSOB sestávala z plných 336 souborů), detekovat čas i denní dobu (a pracovat s tím v obsahu servírovaném). Fungovat by přitom měla na všech platformách – jak na stolních počítačích, tak na přenosných telefonech a tabletech. „I na mobilech využíváme vlastní, námi vyvinutý přehrávač, který zmíněnou interaktivitu umožňuje,“ doplnil Nejedlý. „Dobře zpracované video nám může pomoct zjistit, jaký má uživatel vztah k danému produktu,“ věří s kolegy.

Agentura Story tlrs vznikla v červnu 2015, původně s jediným cílem – vytvářet právě interaktivní videa. „Aniž jsme věděli, proč a jaký by to mělo mít smysl. Prví půlrok jsme žádné neprodali, museli jsme se přesunout na klasický digitální fullservice a teprve pak se to začalo rozjíždět,“ dodává dnes Piero Šesták. Za první rok 2015 agentura vykázala tržby 1,8 milionu Kč, v roce 2016 už to bylo skoro čtyřikrát víc, tedy 6,9 milionu Kč. Letos agentura plánuje dál růst minimálně 200% tempem, k tomu jí pomáhá třicítka klientů, mezi nimiž jsou značky Sazka, Deloitte, ČSOB či LMC, pro které pracuje na aplikacích Profinaut, Levná tramvajenka či Práce za rohem.

Story tlrs za poslední rok přitom soustředili síly v týmu. „Zkoncentrovali jsme pracovní sílu do menšího počtu lidí. Před rokem jsme měli 30 lidí a 15 z nich na fulltime, dnes jen 28 lidí, ale už 22 na fulltime. Před rokem jsme dělali práci, která nám přišla. Teď se nám vyplácí si klienty udržovat a dělat s nimi víc a víc projektů, než pořád shánět klienty nové. Pokud je vaším primárním cílem růst, musíte se k tomu takto postavit.“

Piero Šesták na Digiveletrhu 2017. Foto: Vojta Herout

Piero Šesták na Digiveletrhu 2017. Foto: Vojta Herout

Podle Šestáka ale Story tlrs nedělají projekty jenom pro peníze, některé mají i proto, aby generovaly pozitivní PR nebo jen dobrý pocit. „Někde jsem četl, že člověka definuje pět lidí, s nimiž se nejvíc stýká. To může platit i pro firmy,“ myslí si Šesták. Dobré PR a také pracovní příležitosti si agentura generuje coworkingovým prostorem K10, který provozuje od června 2016 v Koperníkově 10 na pražských Vinohradech, ve vile se zahradou, kde předtím sídlilo dánské velvyslanectví. Prostor má už dvě stovky členů (nejvíc je lidí z IT, také jsou tam marketéři a začínající hráči v e-commerce), z toho většina je pro Story tlrs relevantní i jako potenciální spolupracovníci. Story tlrs přitom tvrdí, že nikdy nebudou reklamní agenturou: „Máme nečekaně velký technologický background, 30 % našich lidí jsou vývojáři. Hledáme ty, jejichž cílem je spíš jednorožec než koňská spřežka.“