Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Strach s ČT natáčí pohádku Anděl Páně 2

Volné pokračování vánoční pohádky Jiřího Stracha má jít do kin v prosinci 2016.

Anděl Páně 2. Foto: Česká televize

Zleva Jiří Dvořák, Anna Čtvrtníčková, Vica Kerekes a Ivan Trojan v pohádce Anděl Páně 2. Foto: Česká televize

Populární pohádka Anděl Páně, kterou i letos odvysílá Česká televize, dostane po jedenácti letech volné pokračování. Na původní dílo, které bylo v kinech od listopadu 2005 a televizní premiéru mělo na Vánoce 2006, naváže film Anděl Páně 2. Jeho uvedení do kin se plánuje na 1. prosince 2016.

Novinku opět režíruje Jiří Strach, tentokrát tvořil podle scénáře Marka Epsteina (Anděla Páně napsala Lucie Konášová). Snímek vzniká v produkci společnosti Marlene Film Production a koprodukci České televize a za podpory Státního fondu kinematografie. Distribuovat ho bude Falcon.

První záběry jsou hotovy z minulého týdne, hlavní natáčení začne koncem ledna 2016. V hlavních rolí anděla Petronela a čerta Uriášem se zase představí Ivan Trojan, respektive Jiří Dvořák. Další role mají Anna Čtvrtníčková (Anežka) či Vica Kerekes (její matka Magdalena).

Původního Anděla Páně letos uvede Česká televize ve středu 23. prosince od 20.00 na ČT1. Film se přitom dočkal nové obrazové kvality. „Anděla Páně jsme před deseti lety točili na šestnáctimilimetrový film. Dnešní technologie však umožňují kvalitnější obrazové zpracování,“ podotkl režisér Strach. 

Jeho pohádku v televizní premiéře před devíti lety zhlédlo přes 2,5 milionu diváků.