V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Stratosféru po převzetí vydavatelstvím Bauer Media má dál vést Antonin Herbeck

„Pan Herbeck si uměl najít kvalitní lidi na trhu a takových je neradno se zbavovat unáhleně a bez rozmyslu.“

  • ČTK
  • 25. 10. 2012 12:06

Vydavatelství Bauer Media po převzetí konkurenční Stratosféry a jejích 12 časopisů spojí obchodní týmy obou firem s cílem dosáhnout vyššího výkonu. Stratosféru dál povede Antonin Herbeck. Bez personálních změn zatím zůstanou i redakce převzatých titulů včetně stávajících šéfredaktorů. V rozhovoru pro ČTK to řekl jednatel Bauer Media Jaromír Skopalík.

„Nechystáme žádné personální zemětřesení, stávající šéfredaktoři mají naši důvěru,“ řekl ČTK Skopalík s tím, že před rozhodnutím o potenciální změně je třeba pracovníky a jejich výkon nejdříve poznat. „Pan Herbeck si uměl najít kvalitní lidi na trhu a takových je neradno se zbavovat unáhleně a bez rozmyslu,“ dodal Skopalík.

Změna se naopak dotkne názvu společnosti. Nové jméno Skopalík oznámí zhruba do dvou týdnů. K dalším krokům po čerstvé akvizici patří propojení obchodních týmů Stratosféry a Bauer Media v jeden celek. „Jsme přesvědčeni, že spojením obou obchodních oddělení dosáhneme vyššího výkonu Bauer Media a našeho stávajícího obchodního oddělení,“ nastínil Skopalík.

Bauer Media převzetím Stratosféry rozšíří své portfolio o 12 titulů včetně luxusních life stylových časopisů, mezi které patří Cosmopolitan, Esquire či Dolce Vita. V září Stratosféra skončila s vydáváním časopisu pro muže FHM, jehož znovuuvedení na český trh podle Skopalíka není na pořadu dne. Celkový počet čtenářů vzroste díky akvizici z 3,2 na téměř čtyři miliony.