Stream.cz nasadí denní seriál pro ženy Kadeřnictví

První z počinů šéfa hrané tvorby Streamu Daniel Strejce cílí na mainstreamové publikum.

Seriál Kadeřnictví: zleva Jana Krausová, Patricie Solaříková, Veronika Gajerová. Foto: Stream.cz

Kadeřnictví: zleva Jana Krausová, Patricie Solaříková, Veronika Gajerová. O čem seriál bude? "Zuzana (Jana Krausová) ve svém malém kadeřnictví na rušné ulici zaměstnává několik generací žen – od starší experimentátorky Mariky (Veronika Gajerová), přes upovídanou modelku Lucku (Jana Bernášková), věčnou smolařku Radku (Jana Stryková), ztřeštěnou nehtařku Nelu (Patricie Solaříková) až po novopečenou posilu v podobě své nezávislé vnučky Anety (Natalie Holíková), které pravidelně chodí radit všeznalkyně Gita (Nela Boudová). V kadeřnictví se střídají klienti ze všech možných sociálních vrstev. Mladí i staří, bohatí i chudí, muži i ženy, děti i studenti. A protože směna je dlouhá, Zuzana se nebojí svých mladších kolegyň i zákazníků ptát na ty 'nejzávažnější' životní otázky. Ať jsou jakkoliv bláznivé." Foto: Stream.cz

Internetová televize Stream.cz české internetové jedničky Seznam.cz představuje první novinku, pod kterou se podepíše nový šéf hrané tvorby Daniel Strejc (předtím pro videoweb Obbod tvořil seriály Vyšehrad či Lajna). Půjde o seriál Kadeřnictví, komediální sérii z prostředí kadeřnického salónu. Scenáristou je Rudolf Merkner (Vyprávěj, Bobule, Rafťáci), režisérem Biser Arichtev (První republika, Vyprávěj), hrají Jana Krausová, Veronika Gajerová, Nela Boudová, Jana Stryková, Patricie Solaříková, Jana BernáškováNatalie Holíková. Novinka se má vysílat čtyřikrát týdně v šestiminutových dílech, a to od pondělí do čtvrtka. Odstartuje v květnu.

„Nová seriálová vlna je tu,“ vyhlašuje Stream.cz. Cyklus Kadeřnictví bude zaměřen na mainstream, bude ho dávat taky Televize Seznam a v rámci crossproma i online magazín Seznamu Proženy.cz. „Bude cílit zejména na ženské publikum a svým formátem nabídne typ zábavy, na který doposud nebyli diváci v internetovém prostředí zvyklí. Míříme do segmentu denních seriálů. Chceme tím podpořit fakt, že na Streamu najdou lidé zábavu každý den, a to nejen díky seriálům, ale i novým pořadům,“ popisuje Daniel Strejc. Ten přišel s námětem. „Byl to jeho nápad, který jsme my naplnili příběhy. Hledali jsme prostředí, které je živé, lidem blízké, inscenačně nenáročné a střídají se tu všechny možné generace a sociální vrstvy společnosti,“ přibližuje scenárista Merkner.

Seriál Štafl. Foto: Seznam.cz

Seriál Štafl. Foto: Seznam.cz

Další novinkou Streamu, která startovala tento týden, je devítidílný seriál z taxikářského prostředí Štafl. Jednotlivé epizody jsou údajně inspirovány autentickými zážitky. Scénář napsali Robert GeislerJiří Vaněk, v hlavních rolích se představí Leoš Noha, Lukáš PříkazkýDavid NovotnýJiří Ployhar mladší. Už od března je na Streamu k dispozici pokračování komediálního cyklu Krmelec u Muflona, která napsal opět Robert Geisler a režíruje Milan Šteindler a v němž hlavní role ztvárnili Pavel Liška, Pavel ŠimčíkMartin Jeřábek, a třetí série animované satiry Mrazivá tajemství.

Jak Štafl, tak Krmelec u Muflona spadají ještě do tvorby předchozího týmu Streamu v čele s šéfproducentem Lukášem Záhořem a kreativním producentem Milanem Kuchynkou. Záhoř i Kuchynka teď oba stavějí konkurenční televizi pro Mall Group, přičemž si tam přetáhli řadu tvůrců z předchozího působiště.