Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Stream.cz nasadí denní seriál pro ženy Kadeřnictví

První z počinů šéfa hrané tvorby Streamu Daniel Strejce cílí na mainstreamové publikum.

Seriál Kadeřnictví: zleva Jana Krausová, Patricie Solaříková, Veronika Gajerová. Foto: Stream.cz

Kadeřnictví: zleva Jana Krausová, Patricie Solaříková, Veronika Gajerová. O čem seriál bude? "Zuzana (Jana Krausová) ve svém malém kadeřnictví na rušné ulici zaměstnává několik generací žen – od starší experimentátorky Mariky (Veronika Gajerová), přes upovídanou modelku Lucku (Jana Bernášková), věčnou smolařku Radku (Jana Stryková), ztřeštěnou nehtařku Nelu (Patricie Solaříková) až po novopečenou posilu v podobě své nezávislé vnučky Anety (Natalie Holíková), které pravidelně chodí radit všeznalkyně Gita (Nela Boudová). V kadeřnictví se střídají klienti ze všech možných sociálních vrstev. Mladí i staří, bohatí i chudí, muži i ženy, děti i studenti. A protože směna je dlouhá, Zuzana se nebojí svých mladších kolegyň i zákazníků ptát na ty 'nejzávažnější' životní otázky. Ať jsou jakkoliv bláznivé." Foto: Stream.cz

Internetová televize Stream.cz české internetové jedničky Seznam.cz představuje první novinku, pod kterou se podepíše nový šéf hrané tvorby Daniel Strejc (předtím pro videoweb Obbod tvořil seriály Vyšehrad či Lajna). Půjde o seriál Kadeřnictví, komediální sérii z prostředí kadeřnického salónu. Scenáristou je Rudolf Merkner (Vyprávěj, Bobule, Rafťáci), režisérem Biser Arichtev (První republika, Vyprávěj), hrají Jana Krausová, Veronika Gajerová, Nela Boudová, Jana Stryková, Patricie Solaříková, Jana Bernášková a Natalie Holíková. Novinka se má vysílat čtyřikrát týdně v šestiminutových dílech, a to od pondělí do čtvrtka. Odstartuje v květnu.

„Nová seriálová vlna je tu,“ vyhlašuje Stream.cz. Cyklus Kadeřnictví bude zaměřen na mainstream, bude ho dávat taky Televize Seznam a v rámci crossproma i online magazín Seznamu Proženy.cz. „Bude cílit zejména na ženské publikum a svým formátem nabídne typ zábavy, na který doposud nebyli diváci v internetovém prostředí zvyklí. Míříme do segmentu denních seriálů. Chceme tím podpořit fakt, že na Streamu najdou lidé zábavu každý den, a to nejen díky seriálům, ale i novým pořadům,“ popisuje Daniel Strejc. Ten přišel s námětem. „Byl to jeho nápad, který jsme my naplnili příběhy. Hledali jsme prostředí, které je živé, lidem blízké, inscenačně nenáročné a střídají se tu všechny možné generace a sociální vrstvy společnosti,“ přibližuje scenárista Merkner.

Seriál Štafl. Foto: Seznam.cz

Seriál Štafl. Foto: Seznam.cz

Další novinkou Streamu, která startovala tento týden, je devítidílný seriál z taxikářského prostředí Štafl. Jednotlivé epizody jsou údajně inspirovány autentickými zážitky. Scénář napsali Robert Geisler a Jiří Vaněk, v hlavních rolích se představí Leoš Noha, Lukáš PříkazkýDavid NovotnýJiří Ployhar mladší. Už od března je na Streamu k dispozici pokračování komediálního cyklu Krmelec u Muflona, která napsal opět Robert Geisler a režíruje Milan Šteindler a v němž hlavní role ztvárnili Pavel Liška, Pavel Šimčík a Martin Jeřábek, a třetí série animované satiry Mrazivá tajemství.

Jak Štafl, tak Krmelec u Muflona spadají ještě do tvorby předchozího týmu Streamu v čele s šéfproducentem Lukášem Záhořem a kreativním producentem Milanem Kuchynkou. Záhoř i Kuchynka teď oba stavějí konkurenční televizi pro Mall Group, přičemž si tam přetáhli řadu tvůrců z předchozího působiště.