V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Stream.cz nasadí seriál podle Kolečka Přijela pouť

Desetidílná fiktivní série o světských bude dosud nejvíc propagovaným seriálem Seznamu.

Přijela pouť. Foto: Seznam.cz

Přijela pouť: Oldřich Navrátil, Michal Suchánek, Jakub Prachař. Foto: Seznam.cz

Přijela pouť. Foto: Seznam.cz

Přijela pouť: Lukáš Veřtát, Michal Suchánek. Foto: Seznam.cz

Přijela pouť. Foto: Seznam.cz

Přijela pouť: Barbora Mottlová. Foto: Seznam.cz

Přijela pouť. Foto: Seznam.cz

Přijela pouť: Tomáš Matonoha. Foto: Seznam.cz

Pod vedením scenáristy a držitele Českého lva Petra Kolečka, režiséra Petra Němečka a šéfa hrané tvorby internetové televize Stream.cz Daniela Strejce vznikl seriál Přijela pouť. Desetidílný komediálně-dramatický cyklus z pouťového prostředí 90. let minulého století bude Stream.cz a zároveň Televize Seznam dávat počínaje 14. říjnem každou neděli večer kolem 20.30. V hlavních rolích se objeví Jakub Prachař, Michal Suchánek, Barbora Mottlová, Oldřich Navrátil, Alena Mihulová a Tomáš Matonoha. dál také Eliška Křenková či mladý Lukáš Veřtát. Pro Stream.cz ho vyrobila produkční firma Unitsofa a podle obsahového ředitele Seznamu Igora Kalaše půjde o dosud nejmohutněji propagovaný seriál Streamu. Kampaň přitom bude probíhat i mimo kanály české internetové jedničky Seznam.cz.

Přijela pouť. Foto: Seznam.cz

Přijela pouť. Foto: Seznam.cz

„Dlouho jsem měl v hlavě námět. To spojení doby a světského života mě něčím neuvěřitelně fascinuje. Je to svět, kde všechno funguje jinak. Kde děti pracují, kouří a nechodí do školy. Svět, kde se domlouvají sňatky mezi rodinami a spory řeší kudlou. Svět, kde kšeft je svatý. Ale také svět, kde rodinné a sociální vazby přes zdánlivou divokost fungují vlastně lépe než kdekoli jinde. Na pouti existují totiž jen dva zákony, rodina a hydraulika,“ tvrdí scenárista Kolečko.

Příběh se odehrává v roce 1990 na pouti světské rodiny Dresslerových, kteří očekávají první sezónu v demokratické zemi. „Doba se mění a Jaroslav a jeho rodina se musí zorientovat v nově nastaveném státě, kde papír od úředníka je víc než pevné slovo světského,“ uvedli tvůrci. Diváci budou postupně sledovat osudy členů rodiny, jejichž podnik se vlivem přeměny společnosti mění na soukromou firmu.

Zasazení děje do 90. let byla původně jedna z možností. Kolečko řekl, že uvažoval jak o ději ze současnosti, tak o delším časovém horizontu. O umístění děje do 90. let rozhodlo i to, že kromě humoru chce v seriálu představit příběh v hlubších dějinných kontextech nově vznikajícího státu a demokracie. „Pro mě je toto téma zábavnější a lepší a osobnější, protože jsem devadesátá léta prožil jako teenager a dodneška se s nimi svým způsobem vypořádávám. A ten seriál je pro mě i o vypořádávání se s devadesátými léty a s nabytou svobodou,“ dodal Strejc.

Petr Kolečko se jako scénárista podílel na tvorbě seriálů Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Trpaslík, VyšehradLajna a čerstvě Most!, který chystá Česká televize. Je autorem scénářů k filmům Padesátka a Bajkeři a spoluscenáristou snímku Masaryk. Za něj v roce 2016 získal Českého lva. Loni napsal pro Divadlo Kalich hru Dvě noci na Karlštejně. Na rok 2019 má Kolečko naplánovanou premiéru svého prvního režisérského počinu Přes prsty.