Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Stream.cz se posune k lineárnímu vysílání a plně profesionálním pořadům

Pavel Zima. Foto: Ivana Dvorská

Pavel Zima. Foto: Ivana Dvorská

Na úterý 15. října oznámil Seznam.cz start nové podoby své internetové televize Stream.cz. Ta bude fungovat tak, že na hlavní stránce služby poběží dramaturgem vybraný pořad, jako když si člověk zapne televizi. Vybraná videa budou dál propagována na hlavní stránce Seznamu.

Podobně jako Mixér.cz s tematickými hudební mi proudy se tak Stream.cz posune blíž ke klasickému televiznímu vysílání. “Hned po videu následuje reklama a hned potom další pořad, který vybírá náš dramaturg,” uvedl na dnešní tiskové konferenci v Praze generální ředitel Seznamu Pavel Zima.

Další výraznou novinkou je to, že Stream už nebude umožňovat nahrávat amatérská videa. “Budeme se plně soustředit na náš profesionálně připravovaný obsah a naše pořady, ty budeme dál rozvíjet,” prohlásil Zima.

Nové pořady Seznam.cz slibuje na jaře, mluví také o “delších” videích, bez dalších podrobností – je to narážka na filmy, které Seznam už v téže formě začal vždy ve středu večer uvádět na hlavní stránce.

K novému Streamu přibude aplikace pro platformy Android a iOS.

Chystaná nová homepage Stream.cz

Chystaná nová homepage Stream.cz

Seznam pořadů na novém Streamu

Seznam pořadů na novém Streamu

Lidé.cz staví na obrázcích

“Ukecali mě a pustili jsme se do velkého updatu na Lidé.cz. V té službě nezůstane kámen na kameni,” podotkl ředitel Seznamu, známý nechutí k sociálním sítím, k další službě. Také Lidé.cz se posouvají k jednoduššímu vzhledu i funkčnosti. Profily stojí na obrázcích, místo na strukturované databázové informaci jako dosud.

Také Lidé.cz jako seznamka se vším všudy se uvedou zároveň s novou mobilní aplikací, nejdřív začátkem listopadu.

E-mail.cz

Zjednodušením prochází rovněž prostředí freemailové služby E-mail.cz, to se v mobilní verzi svým minimalistickým designem i písmem začíná podobat operačnímu systému iOS 7. Nová podoba bude spuštěna “někdy v průběhu října”.

Mobilní aplikace

„Responsivní weby děláme, ale jsou lidé kteří potřebují aplikace, aby službu používali. Proto chceme mít obojí,“ přiblížil ředitel Seznamu přístup k prezentaci služeb v chytrých telefonech. Firma se bude soustředit na platformy Android a iOS.

„Do Vánoc bychom chtěli mít ve storech náhradu našich služeb v podobě mobilních aplikací,“ uvedl Zima. „Během pár dní“ by měla být venku aplikace pro Sbazar.cz, následovat mají Firmy.cz, Super.cz, Sport.cz.

> Prohlédněte si podzimní novinky Seznamu ve fotogalerii.