Stream uvede nové díly Blaníku a zprávy s tvářemi Air Bank a O2

Internetová televize portálu Seznam.cz představila jarní programové novinky.

Marek Daniel jako politický lobbista Tonda Blaník. Foto: Seznam.cz

Marek Daniel jako politický lobbista Tonda Blaník. Foto: Seznam.cz

Třetí řadu seriálu Kancelář Blaník o 16 dílech uvede internetová televize Stream.cz, počínaje pátkem 27. březnem. Pokračování cyklu je jednou z programových novinek zmíněné videosekce portálu Seznam.cz.

Mezi nimi jsou i méně vážné pojaté „zpravodajské“ pořady Zprávy a fiktivní Infobaden News. „Ke každé televizi patří řádná dávka zpravodajství. Rozhodli jsme se dělat zprávy po našem,“ předeslal na dnešní tiskové konferenci šéfproducent Streamu Lukáš Záhoř. „Zprávy, které budeme takto zprostředkovávat, budou skutečné. Specifikem bude subjektivní hodnocení zpráv,“ přiblížil na dotaz Médiáře novinku Zprávy. „Témata dopředu říct nemůžu, to je součástí našich příprav,“ řekl také. První ukázka rozebírá postavení myslivců z pohledu tuzemské legislativy. 

Zprávy začínají v dubnu, budou se vysílat vždy ve čtvrtek, periodicita je týdenní. Pořadem budou provázet dvojice, stejně jako v klasických televizích, a to Tomáš Měcháček a Jiří Maryško a Ondřej Cihlář a Jiří Havelka. „Leoš Mareš nás odmítnul,“ podotkl šéfproducent Záhoř. Měcháček i Havelka aktuálně účinkují ve výrazných kampaních Air Bank (Měcháček je ve spotech moderním „bankéřem“ zmíněného ústavu), respektive O2 (Havelka, známý i z čerstvého seriálu HBO Až po uši, je vůbec první známou tváří, kterou operátor v reklamě použil). Seznamu taková kolize rolí nevadí.

Stream při přípravě videoobsahu využívá také lidi známé z klasických televizí. Ve Zprávách je slyšet bývalý reportér Primy Jakub Klingohr, který pro Stream připravuje společně s exreportérem Novy Janem Tunou cyklus A dost!, Slavné značky jsou další sérií od Pavla Zuny, s nímž na pořadu pracuje Stanislav Brunclík, někdejší šéfredaktor publicistiky Novy a bývalá tvář publicistických Střepin.

Novinky jara 2015 na Stream.cz

 • Kancelář Blaník - 3. řada, 16 dílů, od 27. března
  seriál o fiktivním lobbistovi o skutečném dění, hrají Marek DanielHalka Třešňáková, Michal Dalecký, režie Bohdan Sláma, Jaroslav Fuit, Marek Najbrt
 • Zprávy - novinka, od dubna
  dění subjektivně hodnocené
 • Infobaden News - novinka, od 16. března
  fiktivní zpravodajství à la The Onion
 • Praha vs. prachy - novinka, od února
  Janek Rubeš odhaluje nepravosti v hlavním městě
 • Zmizelá Šumava - 2. řada, 10 dílů
  Emil Kintzl a režisér Jan Fischer vyprávějí o místech, která skoro nebo úplně zmizela z mapy
 • Slavné značky - novinky, od dubna
  Pavel Zuna a Stanislav Brunclík příběhy známých firem a jejich úspěšných značek
 • Dělníci smrti - novinka, od dubna
  Jakub Klingohr a jeho konfrontace se smrtí a umíráním
 • UkolébavkyKrasty a mouchaKulaté pohádky - další díly
  příběhy pro nejmenší

Zdroj: Seznam.cz