Středočeskou policii opouštějí mluvčí, obávají se redukce míst

  • ČTK
  • 26. 04. 2012 13:21

Středočeskou policii opouštějí někteří okresní mluvčí. Důvodem jsou obavy z avizovaného rušení tabulkových míst. Svůj odchod v těchto dnech oznámili Ladislav Mareš a Zuzana Stránská, kteří působili u mladoboleslavské a benešovské policie.

Podle mluvčí krajské policie Soni Budské se uvolněná místa nebudou obsazovat. „Tito dva patřili k nejlepším, osobně mě to velmi mrzí, ale chápu, že třeba nechtěli být v té nejistotě, která trvá už dlouhé měsíce,“ řekla dnes Budská ČTK.

V minulosti většinou připadali na jeden okres dva mluvčí, což nyní na některých místech neplatí. Například na Mělnicku už nepůsobí Jana Žáčková, která přešla k rakovnické policii a je její jedinou mluvčí. Na Mělnicku tak zůstal pouze Václav Tichý. Zda má tento model platit všude, ale ještě nebylo definitivně potvrzeno.

„Oficiálně mohu pouze říci, že žádný platný návrh systemizace nebo počet tabulkových míst na preventivně informačních skupinách krajského a okresních ředitelství neznáme,“ uvedla Budská.

Stránská, která u benešovské policie sloužila více než 20 let, přechází od května na jiné policejní pracoviště.

Mareš v e-mailu rozeslaném novinářům napsal, že 30. dubna končí jeho 23 let trvající působení u policie a dvanáctiletá kariéra mluvčího. „Sám vnímám, že získávat dostatečné informace například od Policie ČR bude čím dál obtížnější,“ dodal.

Podle Budské další okresní mluvčí aktuálně neodcházejí.