V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Rádio Dechovka se rozšíří do Českých Budějovic, Plzně a Ostravy

Rozhlasová firma, kterou spoluvlastní Leoš Pohl, generuje už od svých internetových začátků zajímavé tržby.

Do stáje předních hlasů programu Dechovky patří populární duo Eva a Vašek. Foto: Profimedia.cz

Do stáje předních hlasů programu Dechovky patří populární duo Eva a Vašek. Foto: Profimedia.cz

Rádio Dechovka v nejbližších měsících rozšíří svůj dosah na analogových středních vlnách, nově začne vysílat z Českých Budějovic, Plzně a z Ostravy. V rozhovoru s Médiářem to řekl Leoš Pohl, spolumajitel firmy Radio Praha, která stanici provozuje. Na středních vlnách Dechovka vysílá od září 2013, v provozu má zatím dva vysílače: Praha–Líbeznice a Brno–Řečkovice.

Technický regulátor, Český telekomunikační úřad předepsal stanici, aby od udělení licence letos v únoru do půl roku pokryla 15 % obyvatelstva, do roku a půl 40 % a do dvou a půl let 80 %, čímž dosáhne celoplošnosti. Provozovatelé míní, že vše stihnou dřív.

Prodávat reklamu na Dechovce bude buď zastupitelství Regie Radio Music, anebo konkurenční Media Marketing Services, které si poslední dobou nově parcelují trh. „V této chvílí se rozhodujeme, ke které síti se přikloníme,“ uvedl Leoš Pohl.

Pokrytí rádia Dechovka na středních vlnách

Dosavadní pokrytí rádia Dechovka na středních vlnách

Program se šíří také jako převzaté vysílání v Pohlově pražském televizním multiplexu 4 a v některých regionálních kabelových sítích. Stanice startovala v červenci 2009 na internetu, kde si udržuje vysokou popularitu.

Licencovanou firmu Radio Praha rovnými díly drží Leoš Pohl, Roman Culek (zároveň generální ředitel stanice) a Karel Jůzek. Firma byla v předchozích dvou letech v mírném zisku (v roce 2012 to bylo 0,3 milionu Kč), a to při zajímavých tržbách. Už v roce svého startu dokázala vygenerovat obrat 1,2 milionu Kč, ten postupně rostl na loňských 3,2 milionu Kč. Rádio za to vděčí i propagaci na Pohlových televizních kanálech v čele s CS Filmem.