Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Strejc z Obbodu i Kolečko přejdou do Stream.cz

Kreativním producentem internetové televize Seznamu bude Daniel Strejc, manažerem provozu Filip Vážanský z Óčka. Scenárista Petr Kolečko má pro Stream.cz psát nové seriály.

Daniel Strejc

Daniel Strejc

Internetová televize Stream.cz předního českého portálu Seznam.cz dostane začátkem roku 2018 nové vedení. Místo odcházejícího šéfproducenta Lukáše Záhoře nastoupí Filip Vážanský, dosavadní výkonný ředitel hudební televize Óčko mediálního domu Mafra, a Daniel Strejc z videotéky Obbod Kamila Oušky. Vážanský bude online televizi Seznamu řídit z pozice manažera provozu, Strejc bude kreativním producentem.

I na Streamu má Strejc spolupracovat s předním současným českým scenáristou Petrem Kolečkem, spolu pro Obbod vytvořili seriály Vyšehrad či Lajna, první z prostředí fotbalu, druhý z hokeje. Strejc dělal také filmy Padesátka, Krásno či Zakázané uvolnění, Kolečko psal seriály Čtvrtá hvězda, Trpaslík, Okresní přebor či Vinaři.

Seznam.cz by měl v příštích měsících spustit své televizní vysílání a použít pro něj právě i produkci dosud určenou jen pro web. „Stream.cz musí začít vyrábět obsah, který bude vhodný nejen pro internet, ale i další platformy. Pro každý distribuční kanál chceme najít tu správnou délku našich pořadů. To je úkol, který ode mě noví kolegové na Stream.cz dostávají,“ přiblížil ředitel obsahu Seznamu Igor Kalaš. „Seriálová tvorba je a i dál bude jedním z hlavních pilířů Streamu. Její role bude dokonce s přípravami naší vlastní televize do budoucna stoupat. Nová jména naznačují, o jaký typ seriálové tvorby máme zájem.“

„Šéfproducent hrané tvorby je nová pozice ve Stream.cz. Danielova hlavní úloha bude do Seznamu přinášet kvalitní seriálovou tvorbu i lákat zajímavé tváře. Daniel bude jeden ze šéfů Streamu, který se bude podílet na jeho celkové obsahové strategii. Bude tedy spolurozhodovat i o obsahu, který na Stream.cz vzniká a svojí definicí patří do infotainmentu,“ komentuje dál Kalaš. „Filip bude dalším člověkem ve vedení Stream.cz. Konkrétně bude zodpovídat za rozpočty, vyjednávání s externími produkčními společnostmi, smluvní vztahy, licence a podobně. Bude také důležitou interní spojkou, která hledá synergie napříč dalšími obsahovými službami Seznamu,“ dodává.