Premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupí v neděli 18. listopadu od 21.25 v živě vysílaném rozhovoru televize Nova. Půlhodinový pořad Vládní krize tentokrát nahradí Střepiny a bude ho moderovat Rey Koranteng. Interview se má zaměřit na dění, jež způsobila kauza Seznamu Babišův syn promluvil.

Strv podpořilo vývoj diktafonu s umělou inteligencí Otter

České vývojářské studio Strv, které letos vyčlenilo speciální divizi pro vývoj klientských aplikací, se podílelo na nově uvedeném diktafonu s umělou inteligencí Otter. Aplikace amerického startupu AISense zvuk nahraje, udělá doslovný zápis a informace rozdělí podle toho, kdo je řekl. To vše díky pokročilému systému umělé inteligence. K dispozici je pro platformy Android a iOS, ovšem pouze pro angličtinu, protože v současné verzi se zaměřuje výhradně na USA a další anglicky mluvící země.

Je zdarma. Případné zpoplatnění aplikace by mělo přijít s rozšiřováním funkcionalit aplikace, třeba nahrávání telefonických hovorů. Otter už navázal spolupráci s videokonferenční platformou Zoom.

Společnost AISense, která s aplikací Otter přišla, od investorů získala už 13 milionů dolarů na vývoj umělé inteligence. V čele firmy je bývalý architekt Googlu Sam Liang, který navrhl systém pro získávání polohy uživatele – známý modrý puntík – v Google Maps.