Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Studenta Media partnerem švédské poradenské firmy Universum

Universum a Studenta Media uzavřely partnerství

Universum a Studenta Media uzavřely partnerství

Poradenská společnost Universum původem ze Švédska začíná na českém trhu spolupracovat s místním vydavatelstvím Studenta Media. Oznámily, že uzavřely strategické partnerství. Společně budou na tuzemském trhu nabízet konzultační služby při propojování studentů se zaměstnavateli. Tím se Universum zabývá v 27 zemích světa.

Společně v těchto dnech zahajují výzkum Ideální zaměstnavatel (Ideal Employer Ranking), který má mimo jiné zmapovat názory a chování českých vysokoškolských studentů a zjistit, jak vnímají firmy působící v Česku jako zaměstnavatele.

„Čím dál více velkých nadnárodních firem si uvědomuje, že mladé talenty musí hledat bez ohledu na místní hranice,“ míní Jorgen Gullbrandson, ředitel Universa pro Evropu, Blízký východ a Afriku.

„Díky průzkumu budeme moci mimo jiné porovnat české prostředí se zahraničím. Zjistit lokální specifika, a tím pomoci firmám přizpůsobit svou personální strategii tuzemským požadavkům a očekáváním tuzemských studentů,“ slibuje si Tomáš Rašner, ředitel Studenta Media.