V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Studenti žurnalistiky píšou Sportpeople.cz

Posluchači soukromé žurnalistické akademie trénují naživo na vlastním webu.

Redakce Sportpeople.cz

Kompletní redakce Sportpeople.cz: zleva Jakub Havlíček, Jakub Dvořák, Václav Duška, Stanislav Kolman, Jakub Fastr, Tereza Kramlová a Nikola Moskalová

O komentáře Zbyška Pechra, bývalého šéfredaktora Sportu a současného šéfa týdeníku Svět motorů, se má nově rozrůst sportovní lifestylový magazín Sportpeople.cz, který už od září rozvíjí sedmička studenti 1. ročníku Akademie žurnalistiky a nových médií v Praze, spojené s vydavatelstvím Czech News Center (dřív Ringier Axel Springer). Kromě Pechra studentům o oboru přednášejí pověřený šéf Reflexu Marek Stoniš, vedoucí digitálních médií vydavatelství Matěj Hušek či vedoucí oddělení výzkumu Michaela Ledererová.

„Chceme psát o věcech ze světa slavných sportovců, které nepatří mezi všední témata, o mladých sportovních nadějích, kterým tím také dáváme možnost ukázat se a o větších i menších sportovních akcích, ze kterých se vždy snažíme mít informace přímo z místa dění,“ popsal Médiáři za redakci Stanislav Kolman. „V současné chvíli je to psaní ve volném čase, ale věnujeme tomu velké množství úsilí a rádi bychom se tomu v budoucnu věnovali pravidelně a profesionálně,“ doplnil. „Jelikož jsme opravdu mladý web, tak stále experimentujeme,“ podotkl.

Aktuality ze zahraničí jsou na webu převážně převzaté, původní jsou rozhovory a články o aktuálních událostech. Studenti si k referování vybrali třeba mužské mistrovství světa ve florbale, k tomu jim přispíval i bývalý reprezentační brankář Martin Zich, libereckou boxerskou akci Night of Warriors nebo slovenskou premiéru filmu Aréna - život za hokej, která probíhala přímo v hokejové hale.