Studio Strv přesunulo vedení do Los Angeles

Za mořem má pobočky i v San Francisku a New Yorku, velký tým zůstává v Praze.

V popředí Lubo Smid ze Strv, vzadu zleva vývojáři Daniel Kraus , Vladoun Musial, Jakub Vodák a Vojtěch Šťavík

Vpředu spoluzakladatel Strv Lubo Smid, vzadu zleva vývojáři Daniel Kraus, Vladoun Musial, Jakub Vodák a Vojtěch Šťavík. Fotografováno v kampusu Applu

Vývojářské studio Strv (dříve Strive, ještě předtím uLikeIT) přesunulo své ústředí z Prahy do amerického Los Angeles. Přesídlili tam zakladatelé agentury David Semerád a Lubo Smid a kromě toho tam plánují měsíčně měnit tří- až pětičlenné týmy kvůli motivaci, atmosféře a užší spolupráci při plnění náročných zakázek.

Studio kombinuje lokální zastoupení a spolupráci na dálku. V Praze dál disponuje týmem 50 lidí, které nedávno přestěhovalo do jednoho z traktů Slovanského domu na Příkopech. Svou zámořskou základnu měl Strv od roku 2012 v San Francisku, dál tam bude mít tříčlenný tým včetně Bereniky Alexandre. Zastoupení má i v New Yorku, tam působí dva jeho lidé.

Berenika Alexandre na AppParade v prosinci 2014. Foto: Tomáš Pánek

Berenika Alexandre na AppParade v prosinci 2014. Foto: Tomáš Pánek

Spoluzakladatelé agentury, zaměřené na vývoj mobilních aplikací a webových služeb, David Semerád a Lubo Smid uvádějí, že do Los Angeles je přivádí zakázky, třeba pro klienta agentury Razorfish. „Nároky na kvalitu prototypů a rychlost práce jsou podobné jako u technologických startupů. Rozdíl je však v jednání a profesionálním přístupu, který na technologické scéně Silicon Valley není vždy pravidlem,“ prohlásil Smid.

Strv je jedním z partnerů přehlídky AppParade pořádané Médiářem.