Česká mutace otevřené online encyklopedie Wikipedia je dnes vypnutá na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Nově pojatá ochrana práv se nemá dotknout přímo Wikipedie, podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, z nichž čerpají. Kampaň jede i Uložto.

Sun Marketing pro Le Premier a pro Centropol

Le Premier

Pražská prodejna obchodu Le Premier

Digitální agentura Sun Marketing Sandry Gligić vede online aktivity módního salonu Le Premier. Přebrala je po agentuře Kofein a zajišťuje výkonnostní marketing (AdWords a Sklik), reklamu na Facebooku a poradenství na sociálních sítích. Spolupráce začala s letošním rokem, byla domluvena na první kvartál, teď pokračuje. O klienta se v agentuře stará Jan Schöppel.

“Od spolupráce se Sun Marketingem očekáváme především navýšení tržeb přes web a celkovou stabilizaci a rozvoj online marketingu. Přestože online dělá v současné době jen 10 % našich tržeb, víme, že jde o jeden z nejdůležitějších kanálů v celkovém mediamixu, a tak k němu také přistupujeme,” přiblížil Jakub Lohniský, zakladatel a šéf značky Le Premier. Ta vznikla v roce 2011 a v současnosti má obchody v Praze, Brně a Hradci Králové.

Dalším klientem Sun Marketing se po čase stal dodavatel elektrické energie Centropol Energy. Ta tak s agenturou navazuje na spolupráci z roku 2013. Restart kooperace započal v únoru. Sun Marketing opět zajišťuje výkonnostní marketing (AdWords a Sklik), reklamu na Facebooku, optimalizaci pro vyhledávání (SEO) a správu na sociálních sítích.

„Dříve jsme pro Centropol spravovali PPC a bannerové kampaně, plus jsme pro něj vytvořili dvě microsite. Díky tomu, že klienta dobře známe, se nám daří plnit nově stanované cíle i v případě současné rozmanitější a komplexnější spolupráce,” dodává za agenturu Jan Schöppel, který má klienta na starost spolu s Michaelem Kochem.

Sun Marketing se aktuálně stará o víc než stovku klientů, mimo jiné o HBO, Rio Mare, Centropen, GrandOptical či Českou podnikatelskou pojišťovnu.