Suntel Net mění název na Libli, DRFG se stahuje

Jan Čornej

Telekomunikace má ve skupině Nordic Investors na starosti Jan Čornej

Firma Suntel Net, která integruje poskytovatele internetového připojení, změnila vlastnickou strukturu. Polovinu v ní nyní vlastní Nordic Telecom Holding ze skupiny Nordic Investors založené Tomášem Otrubou. Druhou polovinu nově drží rovným dílem skupina DRFG a Roman Řezníček, zakladatel Suntelu, prostřednictvím své firmy DRFG Telco Management. DRFG tak snížila svůj podíl z poloviny na čtvrtinu právě ve prospěch Řezníčka, která Suntel pro DRFG zakládal. Suntel Net zároveň mění název na Libli.

Finanční skupina Nordic Investors do Suntelu vstoupila na konci roku 2017, kdy skupině DRFG Davida Rusňáka prodala libercké obchodní centrum Géčko a za to kromě peněz získala 50 % zmíněného internetového operátora. Objem tehdejší transakce se počítal na 750 milionů Kč. Nyní se Nordic Investors stávají největším akcionářem skupiny Suntel Net, respektive Libli.

Kromě toho už vlastní telekomunikačního operátora Nordic Telecom, v aukci získali dva bloky pásma v rámci frekvence 3,7 GHz, budují síť páté generace (5G) a také síť pro LTE v pásmu 420 MHz. „Naším záměrem je Libli v horizontu několika let integrovat do čtvrtého operátora s působností na trhu v celé republice,“ říká Jan Čornej, který má ve skupině na starosti telekomunikace.

„Přejmenování společnosti bylo prvním krokem – následovat bude fúze a přejmenování deseti dceřiných firem pod jednotný brand. To vše k 1. lednu 2019. Zákazníky o tom informujeme už nyní. Chceme růst rychleji a stoupat k metě 100.000 zákazníků,“ dodává Michal Rákoci, generální ředitel Libli.

Nordic Telecom nabízí kromě pevného připojení k internetu službu Nordic TV, pevnou telefonní linku, mobilní volání a mobilní internet. Do dvou let chce to vše nabízet po celém Česku.