Po roce přestává vycházet zpravodajský web Liberecké zprávy, z finančních důvodů. „Mimořádně vysoký a stále stoupající zájem uživatelů se nám bohužel vlastní vinou nedaří inzertně přetavit do odpovídajících tržeb,“ informovali vydavatelé Jan Stránský a Tomáš Tesař. Začínali v lednu 2019.

Sušenky BeBe ustupují od segmentace podle věku

První svou letošní kampaní oslovují sušenky od Mondelez nově tři specifické skupiny žen.

Výrobce cukrovinek Mondelez v první své letošní kampani značky snídaňových sušenek BeBe Dobré ráno, určené pro digitální prostor, pracuje se třemi skupinami žen. Oslovit tak chce milující matky, aktivní ženy a úspěšná žena, která jede na vlně nejnovějších trendů. Pro každou z nich má vlastní příběh. Pracuje s konceptem přizpůsobeného obsahu a cílí na individuální potřeby a specifické ranní rituály vybraných cílových skupin. Reklamní spoty a návrh i exekuci jejich personalizace vytvořila agentura Isobar. Z dalších marketingových nástrojů bude výrazná podpora instore v podobě POS materiálů, ochutnávek a drobných dárků podporujících zdravý životní styl, jako jsou švihadla, snídaňové misky nebo svačinové boxy. V televizích bude v prvním čtvrtletí nasazen televizní spot s Lukášem Hejlíkem.

„Jestli se líbí nebo nelíbí váš marketingový vzkaz, se lidé rozhodují rychle, v řádu vteřin,“ tvrdí Veronika Demčíková, manažerka značky BeBe Dobré ráno. „Jenom relevantní vzkaz skutečně zasáhne spotřebitele, který je setrvale bombardován reklamou ze všech stran. Když se netrefíte, je v tu chvíli pryč. Upouštíme proto od tradiční segmentace postavené na věku, pohlaví či příjmech, ale usilujeme o identifikaci skutečných zájmů spotřebitelů. Data nám potvrzují, že takto personalizovaná reklama má výrazně vyšší efekt. Například až pro devět z deseti uživatelů mobilních telefonů je relevantní reklama impulsem k nákupu zboží.“

Aktivní žena podle značky BeBe Dobré ráno

Aktivní žena podle značky BeBe Dobré ráno

Milující matka podle značky BeBe Dobré ráno

Milující matka podle značky BeBe Dobré ráno

Trendy žena podle značky BeBe Dobré ráno

Trendy žena podle značky BeBe Dobré ráno

V digitální kampani sušenek v patnáctivteřinových spotech každou ze tří typů žen oslovuje jiné sdělení a příběh z reálného života. „Kampaň jsme záměrně načasovali do období povánočních předsevzetí, kdy řada žen, které oslovujeme, řeší shazování přebytečných kil a nastavení zdravých stravovacích návyků. Chceme je motivovat k volbě nutričně vyvážené a chutné snídaně, která nastartuje jejich den tím správným směrem,“ doplňuje brand manažerka Demčíková.