Sušienkovo mění název na Pet Farm Family a míří do Skandinávie a Beneluxu

Prodejna Křupavé místo ve Vysočanech

Prodejna Křupavé místo ve Vysočanech

Prodejna Křupavé místo ve Vysočanech

Prodejna Křupavé místo ve Vysočanech

Konzervy, které Pet Farm Family vyráb

Konzervy, které Pet Farm Family vyrábí

Prodejna Křupavé místo ve Vysočanech

Prodejna Křupavé místo ve Vysočanech

Český výrobce krmiv pro psy a kočky Sušienkovo mění název na Pet Farm Family. Název firma změnila kvůli expanzi do západní Evropy a do Skandinávie. Pet Farm Family se specializuje na výrobu krmiv z bio ingrediencí z farem od českých a slovenských farmářů, své produkty vyrábí v továrně v pražských Vysočanech. Na stejném místě se také nachází prodejna krmiv Křupavé místo, kde se dá výroba konzerv sledovat za sklem.

„Už několik let děláme osvětu o zdravém životním stylu psů v Česku i na Slovensku, nově se věnujeme také vyváženému stravování pro kočky. Masové konzervy, sušené steaky, poctivý hovězí, lososový či zvěřinový vývar nebo zdravé sušenky budeme nově nabízet i na trzích, kde je ekologický přístup a kvalita surovin pro zákazníky na prvním místě. Proto jsme se rozhodli, že začneme své zboží dodávat nejprve do zemí Beneluxu a do Skandinávie, kde jsme se už dohodli s distributory,“ říká Matěj Toman, spoluzakladatel a marketingový šéf Pet Farm Family. Firmu založil spolu s Alenou Lengyelovou v roce 2015.

Expanzí projde i Česko a Slovensko

Kromě západní a severní Evropy má firma v plánu rozšiřovat svou působnost i v Česku a na Slovensku. „Další prodejny plánujeme. Rádi bychom brzy otevřeli nová prodejní místa na Slovensku, uvažujeme také o další prodejně v Praze,“ uvedl Toman pro Retailek. Obrat firmy Pet Farm Family se podle něj aktuálně pohybuje v řádu milionů korun za rok. 

Kromě kamenné prodejny je pro Pet Farm Family důležitý především online prodej. „Většinu produktů prodáváme přes vlastní e-shopy (Susienkovo.cz a Susienkovo.sk) a také prostřednictvím  našich obchodních partnerů. Jde o mix kamenných prodejen a e-shopů. Z těch největších naše zboží prodávají například Mall.cz, Hunter, Rohlik.cz, Kosik.cz, Kolonial.cz, Zoodom, Pharmacopola a další,“ vyjmenoval spolumajitel firmy. 

Nechceme vyrábět konvenční krmivo a dělat kompromisy. Naše zboží je poctivé, bez umělých přísad, dochucovadel, konzervantů a jiných nesmyslů. Neobsahuje lepek, obiloviny, laktózu ani brambory. Do našich konzerv, vývarů, sušených steaků i zdravých sušenek nepřijde zkrátka nic, co bychom sami nesnědli,“ vysvětluje spolumajitelka Pet Farm Family Lengyelová. Kromě krmiva prodává firma také bio kosmetiku pro zvířata, ekologické hračky nebo fair trade doplňky stravy od značek BecoPets a Cloud7. V prodejně chce mimo jiné pořádat workshopy a přednášky.