V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Švédské MTG, polovičnímu majiteli Primy, klesly tržby o 5 %

  • ČTK
  • 18. 10. 2012 14:42

Švédská mediální společnost Modern Times Group (MTG), která v České republice spoluvlastní televizi Prima, ve třetím čtvrtletí zvýšila čistý zisk o necelé 1 % na 308 milionů švédských korun (asi 882 milionu Kč). Tržby se nicméně o 5 % snížily a dosáhly 2,94 miliardy švédských korun (asi 8,4 miliardy Kč).

„Tržby za celou skupinu se v tomto tradičně slabém čtvrtletí při stálých kurzech za celou skupinu meziročně zvýšily o dvě procenta. Nejsou v tom započteny aktivity, které jsme již ukončili nebo prodali, počítáme zde ale s nově nabytými a konsolidovanými činnostmi,“ podotkl prezident a výkonný ředitel Jörgen Madsen Lindemann.

Na mladých trzích MTG provozuje celkem 19 televizních stanic, které jsou volně šířeny. Firma je má na trzích v Pobaltí, České republice, Bulharsku, Maďarsku a Ghaně. S výjimkou Maďarska se firmě na všech uvedených trzích v minulém čtvrtletí meziročně zvýšily tržby. Na slovinském trhu MTG přestala už dříve působit.

V České republice firma udává, že jí podíl na sledovanosti v klíčové věkové kategorii 15 až 54 let na trhu komerčních televizí vzrostl na 40,4 %, zatímco o rok dříve činil 35,7 %.