V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Švédsko zaujaly penisy a vaginy v pořadu pro děti

Mužské a ženské pohlavní orgány s obličejem, kšiltovkou nebo slunečními brýlemi mají na veřejnoprávní televizi divákům ve věku od tří do šesti let pomoci poznat lidské tělo.

  • ČTK
  • 15. 01. 2015 05:55
Klip SVT s penisy a vaginami

Z klipu veřejnoprávní SVT s penisy a vaginami

Kreslený klip, v němž poskakují a tancují penisy a vaginy a který nedávno odvysílala švédská veřejnoprávní televize SVT v rámci programu pro děti, rozvířil debatu v této skandinávské zemi. Objevil se dokonce návrh televizi kvůli vzdělávacímu klipu zažalovat, napsala agentura DPA.

V písničce trvající něco málo přes minutu vystupují mužské a ženské pohlavní orgány s obličejem, kšiltovkou nebo slunečními brýlemi. Vlní se do rytmu a do mikrofonu zpívají Tady se plným tryskem žene penis nebo Pochva sedí tak elegantně.

„Musejí se malé děti opravdu dívat na tak přiblblé věci?“ ptal se podle DPA kdosi v diskusi, kterou klip vyvolal na Facebooku. Klip televize SVT vysílala během dětského programu Bacillakuten a šlo jí o to, vysvětlit divákům ve věku od tří do šesti let rozdíly mezi kluky a dívkami a pomoci jim poznat lidské tělo. Podle projektové vedoucí programu Kajsy Petersové klip vznikl proto, že se děti o tyto věci zajímají. „Doufáme, že písnička usnadní rodičům mluvit s dětmi o penisu a pochvě,“ řekla Petersová listu Expressen.

Na portálu YouTube klip dosud zaznamenal na dva miliony zhlédnutí. Jak uvádí švédský portál TheLocal, původně YouTube klip zařadil do kategorie „nevhodné pro mládež“ a před spuštěním písničky museli návštěvníci internetu potvrdit, že jim je více než 18 let. Na žádost SVT správci YouTube později toto omezení zrušili.