Premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupí v neděli 18. listopadu od 21.25 v živě vysílaném rozhovoru televize Nova. Půlhodinový pořad Vládní krize tentokrát nahradí Střepiny a bude ho moderovat Rey Koranteng. Interview se má zaměřit na dění, jež způsobila kauza Seznamu Babišův syn promluvil.

Švehlák jako ředitel zpravodajství na Nově skončil

Generální ředitel televize Nova Christoph Mainusch odvolal jednoho ze dvou ředitelů zpravodajství Novy Martina Švehláka. Ve vedení zpravodajství nejsledovanější komerční televize v Česku tak zůstává jen druhý jeho ředitel Kamil Houska. Informuje o tom Borovan.cz.

Švehlák vedl zprávy Novy od roku 2013. Předtím dva roky působil jako vedoucí redaktor pro obsah. Začínal jako reportér týdeníku Reflex, pak pracoval v publicistické redakci Novy či jako zástupce šéfredaktora deníku Blesk. Byl rovněž u založení tiskové agentury Mediafax spojené s Novou, agenturu pět let vedl.

Houska býval redaktorem v deníku Právo, do Novy nastoupil v roce 2003. Postupně se z reportérské pozice vypracoval na současný ředitelský post.