Svět pro hipstery Trianglam je složený z přímek a úhlů

Designér Matěj Kašpar Jirásek s aplikací Trianglam

Designér Matěj Kašpar Jirásek s aplikací Trianglam

Aplikace z dílny brněnské firmy X Production je fotografický filtr, který vezme jakoukoliv fotku a promění ji do jednoduché geometrické mozaiky, trojúhelníkové, hexagonální či obdélníkové. Nápad vymyslel vývojář Matěj Kašpar Jirásek s designérkou Jitkou Rašínovou. Během jednoho večera vytvořil Matěj program, který jako první pokus do světa geometrie převedl fotku Audrey Hepburn.

Audrey Hepburn v Trianglamu

Audrey Hepburn v Trianglamu

S výsledkem byl tak spokojený, že na stejném principu s kolegou Petrem Zvoníčkem naprogramovali aplikaci pro platformu iOS. „Trianglam je určený pro zábavu. Pro hipstery. Pro ty co mají zrovna beďára a potřebují si vyfotit selfie,“ říká Jirásek. Nejvíc aplikace zabodovala v Asii, odkud jsou tři čtvrtiny všech jejích uživatelů. Ti se zatím počítají na tisíce.

„Pokud bude trošku času, tak chci dokončit rozšíření, které umožní přímo „vidět“ pomocí trojúhelníků, už náhledy budou geometrické. A to znamená, že i Full HD trojúhelníková videa jsou velmi blízko. Jeden z dalších nápadů bylo přidat vektorový export pro uživatele, kteří by chtěli s výstupem dále pracovat. Aby také měli možnost použít aplikaci stejným způsobem, jakým Trianglam vznikl, a to k tvorbě grafiky. Také úprava pro iOS 8 je nasnadě,“ dodává Jirásek.

Sdílejte