Svijany otvírají distribuční sklad v Leopoldově na Slovensku

Nový distribuční sklad Svijany Slovakia v Leopoldově

Nový distribuční sklad Svijany Slovakia v Leopoldově

Český Pivovar Svijany pokračuje v investicích do svého nejvýznamnějšího exportního trhu. Po šesti měsících výstavby otevřel začátkem listopadu skladovou halu a administrativní budovu v Leopoldově. Zařízení v hodnotě přes 1,4 milionu eur (v přepočtu kolem 36 milionů Kč) nabízí 1.550 čtverečních metrů skladové a 260 čtverečních metrů administrativní plochy a nahradilo původní sklad v Hlohovci, v němž dceřiná firma Svijany Slovakia po založení v polovině roku 2014 začínala. Jeho provoz zajišťuje 10 zaměstnanců.

„Za poslední tři roky se prodej svijanského piva na Slovensku více než zdvojnásobil, takže jsme už větší a kvalitnější sklad nutně potřebovali. Od nového distribučního centra si slibujeme zlepšení našich služeb a pružnější zásobování našich zákazníků, kterými jsou převážně velkoobchody,“ podotkl ředitel Svijany Slovakia Alexander Prošek. „Skladová hala také vytvoří lepší zázemí pro našich pět obchodních zástupců, kteří pokrývají celé území Slovenska,“ dodal.

Svijany se v současné době na Slovensku točí ve zhruba 800 restaurací a dovoz svijanského piva se zvýšil z 19.620 hektolitrů v roce 2015 na loňských 42.410 hektolitrů. “Letos hodláme překonat hranici 50.000 hektolitrů, mimo jiné i díky novým kontraktům na prodej nepasterovaného piva v plechovkách v obchodních řetězcích a v maloobchodní síti,” dodal Prošek. Nepasterované pivo do plechovek začal svijanský pivovar nedávno stáčet na nové lince v hodnotě přes 4 miliony eur (přes 100 milionů Kč).

„Svijany Slovakia dokázaly za čtyři roky své existence dosáhnout na pozici třetího největšího dovozce ze všech dceřiných společností, které na Slovensku založily české pivovary,“ uvedl ředitel Pivovaru Svijany Roman Havlík. Tržní podíl Svijan na celkovém dovozu piva na Slovensko činí zhruba 3 %.